Ana sayfa Haber HTC 10 ve yeni yazılımları 12 Nisan”da tanıtılacak.

HTC 10 ve yeni yazılımları 12 Nisan”da tanıtılacak.

0

Görsel: HTC Twitter

HTC bugün yeni cihazlarının ve yazılımlarının duyuru tarihini açıkladı. 12 Nisan’da gerçekleştirilecek olan lansman toplantısında HTC, yeni akıllı telefonlarıyla birlikte prototipte kalan ve son kullanıcı ürünlerini tanıtacaklar. Tahmini zor ancak en net bilgiler HTC 10 modeli ile ilgili. Geçtiğimiz dönemlerde HTC’nin tepe seviyeli ailesi olarak tanımlanan One M8 ve One M9 modellerinin devamı olacak olan ürünün sadece 10 isiminde kalması bekleniyor. Buna ek olarak HTC, One modelinin üzerine yeni tepe seviye modeller ekleyerek, One’ın vizyonunu tamamiyle değiştirdi, aslında bu değişim One M7‘ye olan güncelleme desteğinin bitmesiyle gözlemendi.

Son yıllarda HTC multimedya ve kamera teknolojilerini geliştirmeye çalışıyor. HTC One M8 modelinde 4mp çözünürlükte kamera vardı ancak piksel iyileştirmek adına kullanılan Ultrapixel yazılımı var. Ardından firma, LG G4, Galaxy ile ilgili daha yakın rekabet içerisinde olmak için diğer üreticilerin odaklandığı PDAF gibi teknolojilere odaklandılar.

Beklenen kamera değişiklikleri One M9 ile geldi. PDAF teknolojili ön kamera ve arka kameranın yanısıra AMOLED teknolojili bir ekran tasarladılar. Son yıllarda da firmanın bazı sıkıntılar yaşadığı açık ve seçil böylece firma gerçekten konuşturacak bir “10” modeli duyuracak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here