Ana sayfa Haber HTC 10 Oreo güncellemesi geri çekildi

HTC 10 Oreo güncellemesi geri çekildi

0

Geçtiğimiz hafta içerisinde güncelleme almaya başlayan HTC 10 cihazları, hem OTA yoluyla hem de RUU, yani yazılım paketi ile Oreo’ya sahip olabiliyordu. HTC malesef bugünden itibaren hem OTA bildirimlerini durdurdu hem de yazılım paketinin linkini sayfasından kaldırdı.

XDA Developers’ın forum sayfasında bir kullanıcının durumu fark edip mesaj yazması sayesinde haberdar olduğumuz durum, güncellemede bir sorun olduğunu da kısmen ortaya çıkarıyor.

(“HTC, Oreo linkini silmiş. Bence güncellemede birkaç problem var. örneğin güncelemeyi yaptığımdan beri normal kullanımda 6 saat içinde şarjım %50 azalıyor.”)

Mesajı atan kullanıcı, Oreo güncellemesini dağıtım durdurulmadan yapabilen şanslı (ya da şanssız mı demeliyiz?) kişilerden biri. Cihazı Oreo’ya yükseltildi ancak anlattığına göre bundan sonra batarya ömrü ciddi oranda kısalma yaşamış. Kullanıcı, cihazının 6 saat içerisinde normal kullanımla %50 pil kapasitesi kaybettiğini belirtmiş ancak bunun neresi problem tam olarak anlayabilmiş değiliz. 

HTC’nin halkın kullanımına hazır olmayan bir güncellemeyi yollaması hepimiz için güven sarsıcı bir durum. Umuyoruz ki firma sonraki güncellemelerini sadece rakiplerinin önüne geçmek için değil kullanıcılarına iyi bir deneyim yaşatabilmek için sunar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here