Ana sayfa Haber HTC 10: İşte şimdi oldu!

HTC 10: İşte şimdi oldu!

0

HTC’nin Sense arayüzü geçmiş dönemlerinde biraz problemliydi. Aslında yazılım yapısı itibariyle olumlu yönleri fazlaydı ancak kullanıcılar bu arayüzün eskidikçe ağırlaştığından da şikayetçi oluyorlardı. Türkiye’de malesef Nexus desteği oldukça düşük ve eğer safkan bir Android istiyorsanız ya Android One sistemli bir model ya da yurtdışından binbir çabayla Nexus modeli almak zorundasınız. HTC de artık bunu karşılayacak ve yeni tepe seviye modelleri HTC 10 modelinin Android sistemi oldukça sade ve safkan bir Android kullanıyor. Bununla birlikte kullanılan uygulama ikonları Android’in tasarım diline sahip. Telefonu incelediğimizde, sadece Android’in uygulamalarını görüyoruz. 

HTC 10, her zamanki gibi entregre pil, tek parça tasarıma sahip. karbonfiber-vari bir materyal ile metal karışımı kasası var. Metalin eksilerini LG G5 yazısında ele aldım, HTC 10’da da benzer sorunlar, HTC One modellerine bakıldığında pek çatlama patlama görülmüyor. HTC 10’daki tasarım dili sadece minimalist bir pop art ile anlatılabilir.

HTC 10 ile ilgili bir gelenek daha devam ediyor; HTC, Desire modellerinden bu güne kadar ses yazılımını ve ses donanımlarını oldukça iyi üretiyor. Aslında bu konuda, ses konusunda ciddi bir liderliği var üreticinin. Metalin, sese etkisi bu konuda iyi etki ediyor ve BoomSound yazılımı ile birleştiğinde bildiğiniz ses performansı orta çıktı. Bu HTC 10 modelinde ise kulaklık kullanımlarında ve ortam sesi olarak kullanıldığında farklı amfiler devreye giriyor. Karşılaştırmalarda kayıp ses oranı Galaxy S7 gibi modellere nazaran oldukça düşük. özellikle Beats gibi veya Plantronics gibi bir referans modeli kullanıyorsanız tam bir müzik şenliği olacaktır.

HTC 10‘u biraz dikkatli kullanırsanız 3 günlük bir pil performansı sergileyebileceğinizi düşünüyorum. Kişisel olarak kullandığım LG G3, 2 yıllık olmasına rağmen 2 buçuk günlük bir şarj performansına sahip. Sosyal medya ve fotoğraf çekimi kullanımlarına rağmen. HTC 10‘un saf yazılımı, safkan Android sistemi biraz dikkatli kullanımda 3 günlük bir pil performansı dahi sergileyebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here