Ana sayfa Haber HP ve Magnum Photos”dan profesyonel fotoğrafçılara destek

HP ve Magnum Photos”dan profesyonel fotoğrafçılara destek

0

HP, dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından birisi olan Magnum Photos’un katkılarıyla “Magnum Dışavurum Fotoğrafçılığı ödülü” isimli uluslararası bir yarışma düzenliyor.

Hayal gücü aracılığıyla hikaye anlatımının değerini vurgulayarak yeni ve profesyonel fotoğrafçıları desteklemeyi amaçlayan bu yarışmanın bu yılki konusu “topluluklar”. HP ve Magnum’un iş birliği yaptığı yarışmadaki amaç, fotoğrafçılığı bir ifade aracı olarak kullanan kampanyalar vasıtasıyla farkındalığı yükseltip değişim uyandırarak fotoğrafçıları keşfetmek olarak belirtiliyor. Alec Soth, Jonas Bendiksen, Paolo Pellegrin ve Susan Meiselas olmak üzere dört Magnum fotoğrafçısı ve bir HP temsilcisinden oluşacak bu jüri, seçilen tema çerçevesinde sosyal farkındalığı etkilemenin ve insani tutkuyu ileri sürmenin yenilikçi yollarını kullanan belgesel fotoğrafçılığını değerlendirecek.
 
Yarışmacılar, fotografik bir öykü anlatımı oluşturmadaki mükemmellik ve yaratıcılık, vizyonun eşsizliği, nesnelere duyulan tutku ve merak uyandıran bir görsel kompozisyon üretebilme yetisi bakımından değerlendirmeye tabii tutulacaklar.

Magnum Dışavurum Fotoğrafçılığı ödülü’nün sahibi yarışma sonrasında bir adet HP Designjet Z3200 Photo Printer sahibi olacak. Bu cihaz, kazananın galeri kalitesinde siyah-beyaz veya renkli fotoğraflar basmasını sağlayacak. Yarışmayı kazanan kişi aynı zamanda 10,000 dolarlık bir ödül kazanacak ve Magnum in Motion’un katkılarıyla bir multimedya kompozisyonu oluşturma fırsatını elde edecektir. Bu çalışmasında, kendisine ait tek başına bir sergi açmak üzere sponsorluk desteği ve bir Magnum fotoğrafçısından danışmanlık hizmeti almaya hak kazanacak. Yarışmada iki mansiyon ödülü sahibi olan ve geriye kalan on yedi finaliste de fotografik çalışmalarını desteklemek ve onları teşvik etmek üzere ödüller verilecek.

Katılımcılar, başvurularını 16 Mart ile 31 Mayıs arasında Magnum’un web sayfasından gerçekleştirebilecek: http://expression.magnumphotos.com. Katılımcılar, sekiz ila on beş resim, bir biyografi ve hikâyelerini anlatmak için proje hakkındaki düşüncelerini sunacak ve 19 finalist ve birinci, Temmuz ayından önce açıklanacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here