Ana sayfa Haber HP Spectre dizüstü: el işçiliği ve uzun ömür!

HP Spectre dizüstü: el işçiliği ve uzun ömür!

0

İnce tepe seviye dizüstü piyasası bugünlerde Lenovo, Dell gibi firmalarla domine edilse de HP, kozunu Spectre‘den yana kullanarak el işçiliği, hafiflik, Bang&Olufsen silahlarını kuşanarak büyük bir rakip oldu. Intel’in 6. Nesil işlemcilerini de barındıran model, 13.3″ ve 15.6″ boyutlarında, i5 ve i7 işlemcili varyasyonları var.  Spectre’nin inceliği, HP Spectre’ye ait 9 saate kadar dayanabilen hibrit batarya yapısından oluşutu. Hibrit pil yapısı, standart dizüstü PC’lerdeki tek kalın pil yerine 2 farklı yerleşik pil kullanılması anlamına geliyor. 

Daha önce de dediğim gibi 2 farklı varyasyonla gelen modeller, i5 ve i7 çiplerini barındırıyor. SSD depolama birimi 512GB ve 8GB bellek destekli. Ek olarak Intel’in, Skylake’ler ile birlikte geliştirdiği Intel Hiperbarik soğutma sistemi de bu dizüstü modelinde var.

Bunun yanısıra bir de 4K ekranlı 15.6″ ekrana sahip HP Envy x360 modeli var. 15,6 inç diyagonal HP ENVY x360 yüzde 21 daha ince ve önceki nesil ile kıyaslandığında çok daha uzun batarya ömrüne sahip. Sadece 2,04kg ağırlığında ve 18,8mm inceliğindeki, zamanın ötesinde tümü metal tasarımıyla HP ENVY x360, 4K içerik görüntüleme desteğine sahip.

İsteğe göre Intel Iris grafik seçeneğiyle 6 Nesil Intel Core i5 veya i7 işlemciler ya da Radeon R3 grafik seçeneğiyle 6.Nesil AMD A9-9410 çift çekirdekli işlemciler var.  8GB’a kadar sistem belleği ile 2TB’a kadar HDD ve 256GB’a kadar PCIe SDD tek ya da çift depolama özellikleri de bulunuyor.

HP Spectre 13 modelinin Haziran ayında EMEA Bölgesi’nde, €1.499’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

·        HP ENVY 15 x360 modelinin Haziran ayında EMEA Bölgesi’nde €899’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

·        HP ENVY 15 dizüstü modelinin Haziran ayında EMEA Bölgesi’nde €749’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

·     HP Spectre Pro 13 G1 modelinin Haziran ayında EMEA Bölgesi’nde, KDV hariç €1.099’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here