Ana sayfa Donanım HP Photosmart C5380

HP Photosmart C5380

0

Ofisin gizli kahramanı

HP Photosmart C5380, hem hızı hem de özellikleriyle testlerimizden başarıyla çıkan bir ürün oldu. Tasarım konusunda öncüllerinin şıklığını aratmayan C5380, modern çizgileriyle günümüz ofislerine yakışacak bir yazıcı. Tasarımın bir diğer özelliği ise kolay kullanım özelliğini desteklemesi olarak öne çıkıyor. Sade menüsü ve tuşlarıyla yazıcıya alışmanız ve kullanmaya başlamanız oldukça kısa sürüyor.
 
  HP Photosmart C5380
Bağlantı özelliği olarak USB 2.0 sunan yazıcıyla kablosuz bağlantı adaptörüne opsiyonel olarak sahip olmanız mümkün. Bunun yanı sıra yazıcın birçok türde hafıza kartlarını okuyabilmesi önemli bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. Yazılım desteği, yine kullanıcının lehine bir puan alıyor. Kurulum ve kullanımda büyük kolaylık sunan yazılım, fotoğraf ve metin düzenleme seçeneklerini de kapsıyor.

Photosmart C5380, özellikle çıkış kalitesi anlamında kullanıcılarını oldukça memnun edebilecek bir yazıcı. Metin çıkışları okunaklı ve net çizgileriyle dikkat çekiyor. Renkli çıkışlarda ise keskin hatlar, canlı ve doğal renklerle birlikte çok iyi sonuçla sağlanıyor. üstelik fotoğraf baskılarında da aynı performansı elde etmeniz mümkün. Capcanlı ve gerçekçi renklerle, çok iyi kalitede fotoğraf baskıları alabiliyorsunuz.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi, HP Photosmart C5380″in en beğendiğimiz özelliklerinden bir diğeri ise hızı oldu. Kaliteli çıkışları oldukça kısa sürelerde sunan yazıcı, metin çıkışlarında 16 saniye içinde ilk çıktıyı alabilmenizi sağlıyor. Dakikada 20 sayfa metin baskısı alabilmeniz mümkün oluyor. Renkli grafik çıkışlarda ise baskı süresi biraz daha uzamakla birlikte yine oldukça iyi bir seviyede. Fotoğraf çıkışları için de çok fazla beklemenize gerek kalmıyor: standart boyuttaki bir fotoğrafı yaklaşık 30 saniyede basabiliyorsunuz. Fotoğrafınızın A4 boyutunda çıktısını almak isterseniz, neredeyse iki dakika içinde çıkışı almış ve duvarınıza asmış olabilirsiniz. Yazıcı ile CD ve DVD”leriniz üzerine de çıkış almanız mümkün. Bu noktada da tabii ki renk kalitesi fotoğraflar kadar iyi olmamakla birlikte, detayların fazlalığı ve net çizgiler ile şaşırtıcı bir performans elde ediyorsunuz. Hazırladığınız CD ve DVD”leri rahatlıkla bu şekilde basarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Bu uygulamada da hız beklentilerin üstünde. Bu hızlar yazıcılarda ilk kez karşılaştığımız hızlar değil tabii ki, ancak baskı kalitesinin seviyesi de düşünüldüğünde, sonuçlar oldukça etkileyici.

HP Photosmart C5380
Notu: PPPP
Firma: HP
İyi haber: Hızlı ve yüksek kalitede çıkışlar
Kötü haber: Tarayıcı özelliği daha iyi olabilir
Fiyat: 210 Dolar

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here