Ana sayfa Mobil HP, Palm Pre 2 ve webOS 2.0″ı duyurdu

HP, Palm Pre 2 ve webOS 2.0″ı duyurdu

0

HP merakla beklenen WebOS 2.0 sürümünü  duyurdu.

İlk kez yeni Pre 2′de kullanılacak olan işletim sistemi rakipleri gibi gerçek çoklu işlem destekliyor ve uygulamaları düzenlemek için Stacks, e-posta ve sosyal ağlarınızı birbirine bağlamak için HP Synergy gibi kendine has özelliklere sahip. Adobe Flash Player 10.1 Beta desteği bulunan işletim sistemi yeni bir etiketleme sistemi, Skype mobil, QuickOffice uyumluluğu ve VPN desteğiyle birlikte geliyor.
PALM PRE 2
1 GHz işlemci, 5 megapiksel kameraya sahip Palm Pre 2, çoklu dokunmatik 3.1 inç HVGA ekrana sahip. Cuma günü Fransa”da piyasaya çıkacak ürünün diğer özellikleri arasında 16GB bellek, GPS, Exchange desteği, akselerometre, 802.11b/g Wi-Fi, Bluetooth 2.1+EDR ve 3.5mm ses çıkışı var.

Palm Pre 2 “gerçek çoklu işlem yapma” özelliği ile geliyor. Bu şekilde bir oyun oynarken durdurp, e-postanızı veya takviminizi kontrol edebileceksiniz.

 

 

Ayrıca eklenen “Just Type” adlı bir özellik gerekli uygulamayı açmadan durum uyarılarınızı, e-postalarınızı vs. yazmanıza izin verecek. “Hp Synergy” Facebook, Google, Microsoft Exchange, Linkedln ve Yahoo hesaplarına bağlantıyı daha etkili bir şekilde gerçekleştirebilecek. “Exhibition” özelliğinde ise telefonunuzu başka bir cihaza bağladığınızda, cihazı fotoğraf gösterimi veya ajanda gösterimi olarak kullanabileceksiniz.  
Cihazda Flash 10,1 da bulunduğundan tarayıcıların da etkili çalışması sağlanıyor. Diğer teknik özellikleri; 3,1 inç 480 x 320 (HVGA) ekran, Exchange desteği, GPS, ambiyans ışığı / yakınlık algılayıcısı, hız ölçer, kablosuz internet bağlantısı, Bluetooth 2,1+EDR, 16 GB veri depolama alanı, 5,5 saatlik batarya ömrü ve 3,5 mm kulaklık girişi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here