Ana sayfa Donanım HP Omen Mineframe – Kulak Soğutan Oyuncu Kulaklığı

HP Omen Mineframe – Kulak Soğutan Oyuncu Kulaklığı

1
hp omen mineframe
HP Omen Mineframe Kulaklık | Fotoğraf: Tom Warren / The Verge

HP tarafından yeni tanıtılan kulaklık seti, kulaklarınızı siz oyun oynarken soğutan özel bir teknolojiyle geliyor. Saatlerce oyun oynarken kulaklarınızdan çok elleriniz yorulacak olsa da bu durum kulaklar için de oldukça rahatsız edici bir hâl alabiliyor. HP Omen Mineframe, bu durumu düzeltmek için fan kullanmadan, termoelektrik mıknatıslar yardımıyla kulaklarınızı aktif olarak soğutuyor.

Gamescom’da ilk olarak ortaya çıkarılan cihaz, The Verge’den Tom Warren’ın (@tomwarren) ifadelerine göre oldukça özgün fakat ilginç bir hissiyata sahip. İki taraftan kulaklarınıza bastırdığınızda serin bir hissiyat aldığını söyleyen Warren, cihazın birkaç dakikada bile işe yaradığını belirtiyor. Cihaz, iç taraftan topladığı ısıyı dış yüzeyi sayesinde ortama bırakıyor. Bu sebeple kulaklığın dışı normalden daha sıcak diyebiliriz. Bu dış kap ise oyun donanımlarının göstergesi olan RGB ışıklandırmaya sahip. USB üzerinden gücünü alan kulaklık, muhtemelen herhangi bir kablosuz varyantta yakın gelecekte tanıtılmayacaktır.

İlgili Haber: Samsung CJG5 – kavisli ve ‘uygun fiyatlı’ oyuncu monitörü

HP tarafından açıklanan göre yeni soğutma sistemi firma tarafından patentlendi. Bu sistemde fan kullanımından kaçınıldı çünkü ortaya çıkacak gürültü, bir kulaklık için doğal olarak kabul edilemez. HP ayrıca cihaza aktif gürültü engelleme sistemi eklemeyi de ihmal etmemiş.

İlgili Haber: HP EliteBook x360 artık daha küçük bir gövde ve LTE ile geliyor

HP Omen Mineframe kulaklıklar Ekim ayında 199 dolardan satışa sunulacak.


Aracı: Tom Warren / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here