Ana sayfa Haber HP Mac kullanıcılarına yönelik yeni yazılımını ve yeni iş istasyonlarını duyurdu

HP Mac kullanıcılarına yönelik yeni yazılımını ve yeni iş istasyonlarını duyurdu

0

HP, geleneksel kule tipi iş istasyonlarının yanısıra, All-in One yapıdaki iş istasyonlarını da tanıttı. Bununla birlikte Mac kullanıcıları için geliştirilen yeni iş çözümü yazılımları da, paketin içeriğinde yer alıyor. üçüncü nesilinde olan HP Z1 iş istasyonu, biraz daha güçüldü ve HP Z1 G3 isimiyle satılacak. UHD 4K çözünürlüğe karşın; 23,6″ ekrana sahip. Ayrıca Intel’in iş çözümü işlemcilerinden Intel Xeon işlemcisi bulunuyor.

HP ayrıca Apple Mac OS X için yeni alıcı (receiver) yazılımının da ayrıntılarını açıkladı. HP Remote Graphics Software (RGS) 2 kullanan bu alıcı, Mac kullanıcılarının son teknolojiye sahip HP Z Workstation”larına erişebilmelerini sağlamak üzere tasarlandı. HP RGS mühendislerin, tasarımcıların ve bilim insanlarının HP İş istasyonları üzerindeki performanslarını, dosyalarını ve uygulamalarını, iş istasyonlarının uzağındayken bile güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlıyor.

HP Z1 G3′ün detaylı özellikleri.

Intel Xeon dört çekirdekli3, 64 GB ECC bellek. 4,5   NVIDIA Quadro grafik kartları

Büyük dosyalarda hızlı tepki süresi, çabuk başlatma ve hesaplama için çift PCIe HP Z Turbo Drive6.  

Kullanıcılar, ilave 2,5″ SATA SSD”ler veya HDD”ler4 ekleyerek depolama alanını yükseltebilirler.          

Hızlı ve kolay veri transferi için çoklu yuva ve bağlantı cihazları: çift Thunderbolt 3 ve USB 3.1, USB yükleme yuvası, medya kart okuyucusu, DisplayPort ve daha fazlası. 

Mac için HP RGS Receiver, HP Z İş İstasyonlarını mevcut bilgisayar ve iş akışlarıyla entegre ederek güç ve performans yükseltmek isteyen müşterilerine HP”nin sunduğu araçlardan sadece bir tanesi. HP Workstation teknik ve Ar-Ge ekipleri animasyon, özel FX, ürün tasarımı, araştırma merkezleri ve üniversite gibi sektörlerdeki çözüm ortaklarıyla yakın bir çalışma içine girerek Windows düğmesini klavyedeki Apple Komutu ile değiştirdi ve inovatif iş akışı optimizasyonuna geçişi kolaylaştırdı. 
 
HP Z İş İstasyonu yazılımı ve araçları, şirketin yaratıcı profesyonellik alanındaki ödün vermeyen taahhüdünün bir parçası. Bu ürünler dünya genelinde, otomobillerden, gişe rekoru kıran filmlere kadar inovatif teknolojiler üreten şirketlere kılavuzluk ediyor. 

HP Z1 G3, Mayıs ayından itibaren sipariş edilebilir durumda olacak.
HP Remote Graphics Software (RGS), HP İş İstasyonu kullancıları tarafından ücretsiz olarak indirilebilir. Mac receiver, HP RGS kullanıcıları için ücretsizdir ve yakında indirilebilir durumda olacaktır. HP RGS sender lisansları farklı donanım üreticileri için satın alma opsiyonuyla da gelmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here