Ana sayfa Haber HP kurumsal tableti Elite x2 1012″yi duyurdu

HP kurumsal tableti Elite x2 1012″yi duyurdu

0

HP, geçtiğimiz günlerde Zbook isimli Ultrabook ailesini tanıttıktan sonra bugün de kurumsal çalışmalara yönelik geliştirdikleri HP Elite x2 1012 isimli bir Windows 10 tableti duyurdu. 12″lik bir diyagonal Full HD ekran çözünürlüğü ile birlikte 3:2 formatı ile destekleniyor. Tıpkı mobil cihazlardaki gibi ekran parlaklığı ortama göre otomatik olarak ayarlanabilecek. Windows 10 işletim sistemine sahip bir tablet modeli, piyasadaki ilk kurumsal Windows 10 tabletlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. En azından Surface Pro 4 şimdilik Türkiye’de olmadığı için “ilkler” kategorisinde yerini aldı. 

İşlemci altyapısında Intel Core MvPro işlemci barınıyor, 6. Nesil teknolojiyle geliştirilmiş. SSD ile fansız donanımı diğer aynı kategorideki cihazlarla aynı özelliklte. Bang&Olufsen ile işbirliğinde geliştirilen ses donanımı bulunuyor bu ortaklık zaten laptop cihazlarında da devam eden bir alışkanlık.

Kurumsal tabletlerde olmazsa olmaz olarak görülen HP Active Pen ve App Launch ile birlikte sunulacak. Mobil kullanıma ihtiyaç duyan freelancer çalışanllar için oldukça iyi bir özellik. Mobil kullanımı yine artırmak için NFC sensörlerine sahip. 

Bunlarla beraber 3 adet opsiyonel kablosuz veya kablolu docking ünitesi barındırıyor. Thunderbolt 3 portu ile kolay bir şekilde Elite USB C  ile bağlantı oluşturularak 2K görüntüler oluşturulabilir. Ayrıca Thunderbolt 65W Dock arayüzü ile 4K ekrana geçiş yapabilirsiniz.

HP Elite x2 1012 Şubat”ta Türkiye”de satışa sunulacaktır.

 

HP Elite x2 1012, Ocak”ta EMEA”da, HP Active Pen with App Launch da beraberinde 999 eurodan başlayan fiyatlarla erişilebilir olacak. HP Travel Keyboard ise ayrıca 159 eurodan fiyatlandırılacaktır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here