Ana sayfa Donanım HP ilk sökülebilir Chromebook tabletiyle iPad Pro”ya meydan okuyor

HP ilk sökülebilir Chromebook tabletiyle iPad Pro”ya meydan okuyor

0

Google Pixel 2 gibi Android uygulamalarını yerel olarak çalıştıran Chromebook’ların olduğu bir dünyada tabletlerin iki katı büyüklüğünde ayrılabilir, hibrit Chromebook’larla karşılaşıyor olmamız da gayet doğal. örneğin Acer ilk ayrılabilir Chrome işletim sisteminde çalışan tabletini iki hafta önce tanıtmıştı. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı bulunan cihazın fiyatı, yeni bir iPad’in fiyatı civarında (329$).

HP’ de bugün çıkardığı ikisi bir arada biçimindeki ayrılabilir Chromebook x2 cihazı ile bu alandaki bayrağı ele aldı. Bir önceki HP Spectre x2 modelinde olduğu gibi HP Chromebook x2 de ince hafif ağırlıklı olarak tasarlanmış. Cihaz istenildiği zaman dahili klavyesinin bulunduğu mıknatıslı bölümden sökülüp takılabiliyor. HP Chromebook x2 ile Windows tabanlı model işte bu noktada birbirinden ayrılıyor. 

Küçük bir iPad Pro fiyatına sahip olan Chromebook x2 (599.99$), 10 Haziran’dan itibaren Best Buy’dan satın alınabilecek. Cihazın fiyatı ekonomik olmasına rağmen tasarımdan ödün verilmiyor. Yedinci nesil Intel Core m3 işlemci, 4 GB sabit RAM ve 32 GB eMMC depolama alanı bulunan cihazın aynı zamanda 8 GB RAM’li versiyonu da mevcut. 

Ekran boyutu alanında daha cömert davranan HP, 12.3 inç’lik QHD+ (2.400 x 1.600) WLED arka ışıklandırmalı dokunmatik panelin üzerine yerleştirilmiş 5MP HP Wide Vision kamera ile göz zevkine hitap ediyor. Aynı zamanda ayna tipi selfie çekiminden hoşlananlar için arka yüzde 13 MP’lik bir kamera da bulunuyor. 

Odadan odaya ya da yolda iken taşınması kolay olan HP Chromebook x2’nin ağırlığı ise tablet modunda sadece 730 gram civarında iken, klavyenin takılı olduğu modda 1.4 kg civarında. Tablet ölçüleri ise 19.2 x 4.35 x 28 cm (Yükseklik, Derinlik, Genişlik). 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here