Ana sayfa Donanım HP HDX 16

HP HDX 16

0

Taşınabilir masaüstü

HP HDX 16
HDX 16 gördüğünüz andan itibaren sizi etkisi altına almayı başarıyor. Bu etkinin sırrı; çarpıcı Titanyum tasarımlı gövde üzerinde yer alan gri desenler ve HP”ye özel Imprint kaplama Sıvası özellikli kapak. Sonuçta bu tasarım kullanıcıyla özdeşleşerek bir nevi kullanıcının tarzını dışa vurumda önem taşıyor. 
16 inç ekran büyüklüğüne sahip olan notebook, geniş yüzeyinin avantajlarını kullanarak numerik klavyeyi de standart klavyenin yanına konumlandırmış. Gri metalik tuş takımı geniş ve parmaklara çok iyi oturuyor. Bilgisayarın tasarımına ayak uyduran, hatta daha da öne çıkartan Touch Pad”i çok beğendiğimi söylemeliyim. özellikle touch pad”in altında yer alan iki tuş son derece keyifli kullanılıyor. Yazı yazarken parmaklarımızın istemsiz temasıyla yer değiştiren cursor her notebook kullanıcısının belasıdır. Yazı istemediğimiz bir yere gider ve bütünlük bozulur. HP bunun önüne geçmek için touch pad”i kilitleyen tuşu hemen üzerine konumlandırmış.

Tuş takımının hemen üzerinde yer alan metal çerçeve bilgisayar çalıştığında aydınlanarak bazı komutları dokunarak yapmanıza izin veriyor. Bu yüzey üzerinden sesle ilgili tüm ayarları (bas, tiz, ses ayarı, ileri sarma, geri sarma, durdurma, çal-duraklat) dokunarak yapabiliyorsunuz.
Günümüzün görsel trendi olan Full HD ekran (1080P) ve Blu Ray DVD sürücü teknolojinin son noktalarını temsil ediyorlar. 1920 x 1080P”nin her bir pikselini en güzel şekilde yansıtan ekranı destekleyen Core 2 Duo işlemci, 4 MB RAM ve Nvidia GeForce 9600 ekran kartı HDX 16″nın iddiasını gözler önüne seriyor.
HDX 16″da tümleşik 16 bit 3B Sound Blaster Pro uyumlu ses işlemcisi bulunuyor. Dizüstünün hoparlörleri Altec Lansing tarafından üretilmiş ve derin bas frekansları için ayrıca subwoofer”ı bulunuyor.

HP HDX 16″da Intel Core Duo P8600 işlemci tercih edilmiş. İşlemcinin hızı ise 2.4 GHz. 2 adet 2048 MB Ram, 320 GB Sata sabit disk, Super Multi DVD-R/RW çift katmanlı Blu-Ray medya oynatıcı, Nvidia GeForce 9600 ekran kartı bilgisayarın diğer bileşenlerini oluşturuyor.

Bilgisayarda işletim sistemi olarak Windows Vista Home Premium ve Service Pack 1 tercih edilmiş.
Bir bilgisayarı diğerinden ayıran özelliklerden biri de bağlantı noktalarının zenginliği. HP bu konuda kullanıcıya oldukça fazla seçenek sunmuş. HDX 16″da yer alan bağlantı seçenekleri; 4 USB 2.0, 1 HDMI konektörü, 1 eSata konektörü, 1 VGA bağlantı noktası, 1 RJ45 ethernet konektörü, 2 kulaklık çıkışı, 1 mikrofon girişi, 1 IEEE 1394, uzaktan kumanda kızılötesi bağlantı noktası, kablo yerleştirme konektörü. Bu bağlantıların yanı sıra; Secure Digital kartlar, MultiMedia kartlar, Memory Stick, Memory Stick Pro veya xD Picture kartlar için 5’i 1 arada tümleşik Dijital Medya Okuyucu dizüstü tarafından destekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here