Ana sayfa Donanım HP Envy 14 Notebook

HP Envy 14 Notebook

0

Zor beğenen kullanıcılar için

HP Envy 14 dizüstü bilgisayarı ile hafiflik, kolay taşınabilirlik yanında şıklık arayan kullanıcıları hedefliyor.

Envy 14″ün tasarımını ele aldığımızda gayet sade ve zarif bir görünümle karşılaşıyoruz. Model ilk bakışta kasa olarak Apple”in dizüstü bilgisayarlarını andırsa da, başka özellikleriyle ayrışmayı başarıyor. Cihazın 14,5 inç (37 cm) büyüklüğünde arka aydınlatmalı ekranı bulunuyor. HP Envy 14, genellikle 13,3 (34 cm) ya da 15,4 inç (39 cm) boyutunda ekranlara alışık olanlar için tam bu iki değerin ortasında bir ebatla kullanıcılara ulaşıyor. Bu boyutu başarılı bulduğumuzu söyleyelim. Envy 14 klavyesi ise “chiclet” olarak bilinen klavye türü. Bu klavye türüne öteden beri sempatiyle baktığımızı itiraf edelim. çünkü, bu tür klavyenin kullanıcı dostu olduğunu düşünüyor ve yazıyla uğraşan özellikle bizim gibi kullanıcılar için önemli ve de işimizi kolaylaştırıcı olduğunu düşünüyoruz. Modelin diğer fiziksel özellikleri baktığımızda TrueVision HD Webcam (yüksek çözünürlüklü düşük ışık), 2,36 kg ağırlık ve 23,7 cm (U) x 35,6 cm (G) x 2,77 cm (min. Y) ebatlarına sahip olduğunu görüyoruz. Cihazda ayrıca Secure Digital (SD) kartlar ve multimedya kartları için ikisi bir arada tümleşik dijital ortam okuyucusu da mevcut. Envy 14 alüminyum kasa üzerinde inceltici ve hafifletici özelliğiyle hafif bir bilgisayar olduğu duygusu veriyor. Bunu da tasarıma ve bilgisayarda hafifliğe önem verenler için bir not olarak ekleyelim. (Bir de, ürünün şık bir siyah kılıf içerisinde geldiğini aktaralım).
 

HP Envy 14
 

 

HP Envy 14″ü performans bakımından incelemeye tabi tuttuğumuzda öncelikle bu performansa etki eden donanıma göz atmakta yarar görüyoruz: Cihazda 4 GB DDR3 (2 x 2048 MB) bellek, 500 GB büyüklüğünde ve 7200 rpm hızından sabit disk, ATI Mobility Radeon HD 5650 Grafik Kartı (1 GB DDR3 ayrılmış olmak üzere 2714 MB’ye kadar toplam grafik belleği), Intel Core i7-720QM İşlemci 1.60 GHz ve 8 hücreli lityum-iyon pil bulunuyor. özellikle ekran kartına dikkatinizi çekiyoruz: çünkü bu ekran kartı oyunseverlerin işini kolaylaştıran bir çözüm. Ekran kartının 1 GB”lık bölümünün ayrılmış olması, oyundan tam performans almanızı sağlarken donanımın diğer parçaları da yorulmamasını beraberinde getiriyor. Envy 14″de ayrıca HP ve Beats by Dr. Dre tarafından geliştirilmiş olan ve canlı konser performansı veriyormuş gibi bir ses deneyimi sağlayan yüksek performanslı teknoloji Beats Audio da mevcut. Bu özelliği de, bilgisayarında müzik dinlemeyi sevenlerin beğeneceğini sanıyoruz. Bir dizüstü bilgisayarda önemli sayılabilecek verilerden biri ise pil ömrü. Yaptığımız denemede Envy 14″ün ortalama pil ömrünün 4 saat 30 dakika civarında olduğunu gördük. Bu sürenin ortalama bir kullanıcı için yeterli olduğunu düşünüyoruz

HP Envy 14

Sonuç olarak, HP Envy 14 performansın yanında tasarıma ve şıklığa önem veren, bunun yanı sıra dizüstü bilgisayarından iyi bir performans bekleyen kullanıcıların bu beklentilerine karşılık vereceğini düşünüyoruz.

www.hp.com.tr
Fiyat: 2.889 TL

Kullanım 96
Tasarım 97
Performans 97

Genel puan 97

Artılar

+Şık tasarım
+Ekran kartının bölünmüş olması
+Ortalamanın üzerinde donanım

Eksiler

-Pahalı fiyat etiketi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here