Ana sayfa Donanım HP EliteBook x360 artık daha küçük bir gövde ve LTE ile geliyor

HP EliteBook x360 artık daha küçük bir gövde ve LTE ile geliyor

0

Yeni HP EliteBook x360

Elite serisi birkaç bilgisayarını bugün güncelleyen HP, EliteBook x360 ile dikkatleri topluyor. önceki versiyonla neredeyse birebir aynı olan EliteBook x360, HP’nin söylediğine göre %10 daha küçük bir boyuta sahip. Bu sözleri ekranın etrafında fark edilecek oranda küçülmüş çerçeveler doğruluyor fakat en büyük atlama tabiki bu değil. Geleceğin bilgisayarlarının olmazsa olmazı LTE, HP EliteBook x360’da yerini almış durumda ve HP’den şimdiye kadar LTE destekli olarak çıkan en yüksek donanımlı bilgisayar olarak kendini gösteriyor.

HP’nin Elite serisi ürünleri her ne kadar iş sektörünü hedef alsa da tüketici ve iş alanları arasındaki çizginin gün geçtikçe bulanıklaşması sebebiyle cihaz herhangi birisi için de iyi bir tercih olacaktır. Firmanın LTE desteğini gittikçe yaygınlaştırıyor oluşuyla birlikte umarız gelecekte tüketici seviyesi uygun fiyatlı modellerde de bu teknolojiyi kullanabiliriz.

EliteBook x360’ın aldığı diğer güncellemeler ufak tefek de olsa günlük kullanımda kendini anında fark ettiren kolaylıklar diyebiliriz. Yansımasız ekran kaplamalı olarak da sunulan laptopun kamera çözünürlüğü 1080p’ye yükseltilirken kalemi de unutulmadı. Artık USB-C üzerinden şarj olabilen kalem, hiç olmadığı kadar hassas ve laptopun manyetik hale getirilen yanına tutturulabiliyor. Laptopta ayrıca kalem menzilden çıkarsa, yani bir yerde unutulursa, alarm verme özelliği de yerini almış, gayet de hoş olmuş. 

Elite serisi içerisinde güncellenen diğer ürünlere kısaca yer verecek olursak HP Elite x2 ve EliteOne 1000 AIO ürünleri yeni jenerasyon işlemci ve donanımlara geçiş yaptı. Seriye yeni eklenen ürün ise EliteBook 1050 oldu. Bu laptop 15,6 inçlik boyutuyla biraz daha profesyonellik isteyenlere hitap ederken harici grafik kartıyla ağır yüklerin altından kalkmayı vadediyor. Serideki tüm ürünlerde Intel’in 8. nesil Core i serisi işlemcileri bulunuyor ve performansın yüksek olacağını şimdiden söyleyebiliriz. 

EliteBook x360’ın 1449 dolardan başlayan fiyatı, direkt olarak MacBook Pro gibi ciddi bir rakiple karşı karşıya gelmesine sebep oluyor. Kullanıcıların Apple ya da Microsoft ekosisteminde olmaları muhtemelen tercih sebeplerinin en büyüğü olacaktır. önümüzdeki ayı EliteBook x360 satışa çıkarken diğer ürünler sonraki iki ay içerisinde mağazalarda yerini alacak.

HP'nin yeni 14 inçlik ekranı, EliteBook x360'a bağlı şekilde.

HP’nin yeni 14 inçlik ekranı, EliteBook x360’a bağlı şekilde.

Hepsinin yanında bir de taşınabilir ekran tanıtan HP, bu ürünle her yerde üretkenlik isteyen kullanıcıları hedefliyor. 14 inç boyutu ve 1080p çözünürlüğüyle son derece yeterli olan ekran, USB-C üzerinden cihazlara bağlanarak inanılmaz kolaylıkların önünü açıyor. Kendi kendine ayakta durmasını sağlayan iPad tarzı katlanan bir kılıf da ekranla birlikte geliyor. Ekranın açıklanan fiyatı 219 dolar olacak ve Temmuz ayında satışa çıkarılacak.


Kaynak

Görseller: The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here