Ana sayfa Ürün İnceleme HP Deskjet Ink Advantage 4645 testte!

HP Deskjet Ink Advantage 4645 testte!

0


Türkiye”de teknoloji mağazalarında karşılaşılan en dikkat çekici konulardan biri HP marka yazıcıların çok sayıda alternatifle tüketicilerin karşısına çıkması. Markanın uzun yıllara dayalı bilinirliği, tüketicide oluşan güven duygusu gibi faktörleri, ön planda yer almasının önemli gerekçeleri arasında. HP”nin tüketici dostu yazıcılarına eklenen en yeni modellerden biri de Deskjet Ink Advantage 4645 model adıyla sunuldu. Bizler de bu uygun fiyatlı ve bir hayli fonksiyonel bir görünüm sunan modeli test merkezimizde ağırladık.

HP Deskjet Ink Advantage 4645, daha çok ev ve küçük ölçekli ofisler için tasarlanmış All-in-One yani hepsi bir arada türünde bir model. Yani baskı, tarama ve kopyalama özelliklerine sahip. Tasarımında minimalist çizgiler barındıran ürünün ön yüzünde küçük bir ekran ve ekranın alt kısmında menü butonları yer alıyor. Türkçe dil desteğine sahip oluşuyla artı puan kazanan yazıcının ekranında tepki süresi daha iyi olabilirdi, Bir butona basıldıktan sonra anında tepki alamıyorsunuz. Ekranın siyah-beyaz oluşuysa bu fiyat etiketindeki bir model için önemli bir handikap anlamı taşımıyor…

Devamı için sonraki sayfaya tıklayınız…

 

Cihazın menü ve buton hassasiyeti, aslında bu sınıftaki bir model için gelen performasn, ekonomik baskı gibi aranan özelliklerin çok geri planında kalmakta. Uygun bir fiyat etiketi ile gelen yazıcıda performans özelliklerine bakıldığında sonuçlar yüzümüzü güldürdü.

HP Thermal Inkjet teknolojisinin kullanıldığı üründe tarama işlemleri oldukça kaliteli. Kartuşun çalışma özellikleri güven veriyor ve baskı hızı da oldukça iyi. Siyah beyaz baskı için yaklaşık her 8 saniyede bir baskı gerçekleştirebilen model, renkli baskıda ise 11-12 saniyede bir baskı gerçekleştiriyor. İşlemler, renkli baskıda 1200x1200dpi ve siyah-beyazda 1200×600 dpi çözünürlükte gerçekleşiyor. Baskı kalitesi gayet iyi, siyah-beyaz renkler çok net ve renkli baskıda sonuçlar beğenimizi kazandı.

Devamı için sonraki sayfaya tıklayınız…

 

Wi-Fi bağlantı özelliği ile gelen model, bu sayede kablosuz olarak baskı komutlarına yanıt verebiliyor. Bu konuda son dönem HP modellerinden de alışık olduğumuz başarılı sonuçlara HP Deskjet Ink Advantage 4645 modelinde de ulaştık. Açıkçası kablosuz bağlantı olanakları bu ürünün en verimli olduğu yanlarından biri. Mobil cihazlar da destekleniyor; e-Print adını alan uygulama üzerinden akıllı telefon ve tabletler üzerinden de çeşitli işlemlerinizi yapabilirsiniz. HP”nin bu yetenekli aygıtında iOS”in yanı sıra Android desteği de mevcut.


HP Deskjet Ink Advantage 4645; gerek zarif tasarımı, gerekse performans özellikleri ile fiyatının hakkını veren bir model. öğrenciler için çok verimli bir model, özellikle üniversite öğrencilerinin sınav dönemlerindeki yoğun çıktı alma ihtiyaçları için gerek hızı gerekse ekonomik oluşuyla iyi bir çözüm. Yine evde çalışan kimseler için de (home-ofis çalışanlar) son derece verimli. Küçük ölçekli işletmelerin de gerek kablosuz oluşu gerekse ekonomikliği ile tercih edebileceği alternatifler arasında HP Deskjet Ink Advantage 4645.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here