Ana sayfa Haber HP”den yaratıcı öğrenciler için: HP ProBook x360

HP”den yaratıcı öğrenciler için: HP ProBook x360

0

HP, okullarda dijital öğrenim şartlarını iyileştirme amacıyla Windows 10 işletim sistemli, HP ProBook x360 11 G1 Education Edition dizüstü bilgisayarı geliştirdi. HP ProBook x360 11 G1 Education Edition, hem uzun ömürlü, hem uygun maliyetli, hem de tam işlevsellik sağlayan özellikleriyle sınıflarda dijital dönüşüm başlatacak.

Bugün duyurulan cihaz, sınıfların geleneksel anlatım tabanlı öğrenim yöntemlerinden teknoloji merkezli “harmanlanmış öğrenim” anlayışına geçişini kolaylaştırıyor. Bu anlayışta öğrenciler küçük gruplara ayrılarak farklı istasyonlara dağıtılmış ders konuları arasında hareket ederek öğrenim görüyor. örneğin bir grup öğrenci yer üzerinde tabletleriyle projeler üzerinde çalışırken diğer bir grup öğrenci de masaüstü ya da dizüstü bilgisayarları aracılığıyla farklı okullardaki öğrencilerle online iletişim kurarak birlikte öğrenim görüyorlar.

Endüstriyel lastik kaplama cihazın ekranı opsiyonel darbe dirençli Corning Gorilla Glass teknolojisi ile donatılabiliyor. HP mühendisleri cihazı zorlu HP Total Test Süreçlerinden geçirdi. Bu sürece yüzlerce bilgisayarın okul sırası yüksekliğinden yere düşürülmesi dahil. Cihazın Windows 10 Anniversary Update  işletim sistemi, modern sınıf deneyimi için çeşitli yenilikler sunuyor. Bu yeni işletim sistemi ile eğitimciler, cihazları hemen kullanılabilir duruma getirebiliyor. HP Türkiye Kişisel Sistemler Kategori Müdürü Ece Ergüven, “HP ProBook x360 11EE’de Microsoft ile birlikte çalıştık. Zira Microsoft, sınıf öğrenimini yeniden tanımlamaya yardımcı oluyor. öğrenim, son birkaç yılda dramatik değişimler yaşayan bir kavram oldu. Dünyanın her yerindeki genç zihinlerin bu anlayışa kolaylıkla uyum sağlayabileceği bir çözüm geliştirdiğimize inanıyoruz” diyor.

HP ProBook x360 11 EE, öğrencinin öğrenim deneyimini de zenginleştiriyor. Yeni bilgisayar tüketici cihazları ya da kurumsal cihazlarda bulunan birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Microsoft Office OneNote‘un da aralarında bulunduğu bu özellikler sayesinde öğrenciler dersleri açısından çok faydalı uygulamalara erişebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here