Ana sayfa Haber HP”den kurumlara bulut desteği!

HP”den kurumlara bulut desteği!

0

HP uygulama yaşam döngüsü çözümleri ile kurumlara bulut desteği

HP, kurumların uygulama geliştirme ekipleri arasındaki işbirliğini arttırarak inovasyona imkan tanıyan ve operasyonel giderleri azaltan yeni yazılım çözümlerini duyurdu.
 

HP, 7/24 Yaşayan Kurumların bulut bilişime geçişini kolaylaştırmak ve yeni hizmetler sunmasını hızlandırmak amacıyla geliştirdiği en son Uygulama Yaşam Döngüsü (ALM) çözümleri ile uygulamaların geliştirilmesi ve kullanıma sunulmasını hızlandırıyor. IDC uzmanları, 2012 yılında, uygulamaların yüzde 85″inin bulut bilişimi destekleyeceğini öngörüyor.

Bulut bilişim nedeniyle iş süreçlerinde karmaşıklığın artması, kurumların uygulama geliştirme ve kullanıma sunma yaklaşımını değiştirdi. Kullanıcıların web portalları aracılığıyla işbirliği yapmasına izin veren yeni yazılım uygulamalarının güncelleme ve yaşam döngüsü hızı artıyor. Farklı işlemlerin bir arada yapılmasına imkan veren kompleks uygulamalar, yazılım geliştirme ekiplerinin iş yükünü de arttırıyor. Bu da kalite güvence, güvenlik açıkları, iş ihtiyaçlarının karşılanması ve yazılım uyumluluğu gibi sorunlara yol açıyor.
 

IDC, 2012 yılında, yazılım uygulamalarının yüzde 85″nin bulut bilişimle uyumlu olacağını öngörüyor.(1) Bu teknoloji dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen kurumların, uygulama yaşam döngüsü yönetimini otomatik olarak gerçekleştirecek ortak bir platformdan yararlanması gerekiyor.
 

HP”nin yeni çözümleri HP Uygulama Yaşam Döngüsü Yönetimi (ALM) portföyünün bir parçasını oluşturuyor. ALM portföyü, uygulamaların kullanıma girmesini tek platformda otomasyon sağlayarak hızlandırıyor ve uygulama geliştirme ekiplerinde işbirliğini güçlendiriyor. ALM çözümleri; iş analistleri, geliştiriciler ve test uzmanlarının uygulamaları en hızlı ve güvenli şekilde kullanıma sunmasına yardımcı oluyor:

 

 

— HP Servis Sanallaştırma 1.0 (Service Virtualization 1.0), uygulama yaşam döngüsü yönetimi çözümlerini entegre ederek karmaşıklığı ve iş risklerini azaltıyor. Servis simülasyonu özelliği ile kompozit uygulamaların testlerinin hemen yapılabilmesine olanak sağlıyor. Simüle edilmiş ortamlar; karmaşık test ortamlarının kurulma, üretim ortamlarına erişim ve üretim ortamındaki servis davranışlarının taklit edilmesi ihtiyaçlarını da ortadan kaldırıyor.
 

— HP Uygulama Yaşam Döngüsü Zekası (ALI- Application Lifecycle Intelligence), ALM 11 platformu ile birlikte uygulama kaynak kodlarını gereksinim ve hatalarla ilişkilendirerek yapılan değişikliklerin anında görüntülenmesini sağlıyor. En büyük avantajı bu gerçek zamanlı görüntülemenin uygulama geliştiricilerin istedikleri versiyon kontrol sistemi ile çalışmaya devam ederken yapılabiliyor olması. Bu sayede organizasyonların kod, gereksinim, test ve hatalar üzerinde üretim ortamına geçiş öncesinde uçtan uca bir analiz yapmaları mümkün oluyor.
 

— HP çevik Hızlandırıcı 5.0 (HP Agile Accelarator 5.0), uygulamaların iş planına göre farklı aşamalarda görüntülenmesi için yeni bir planlama aracı sağlıyor ve iş ihtiyaçlarının değişmesi halinde bu uygulamaların anında modifiye edilmesine olanak tanıyor.
 

HP Türkiye Yazılım ülke Müdürü Nil Bağdan konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “İş süreçleri uygulamaların karmaşıklığını arttırırken, kurumların da değişen iş taleplerine çözüm getirmek için inovasyonu hızlandırması gerekiyor. HP”nin gelişmiş ALM portföyü, farklı uygulamaların değişik özellikleri, hizmetleri ve yazılım kodlarının toplu olarak simülasyonlar yardımıyla test edilmesini sağlıyor. ALM portföyünden yararlanan 7/24 Yaşayan Kurumlar, yeni yazılım uygulamalarını hatasız bir şekilde en kısa sürede geliştiriyor. Böylece yazılım geliştirme ve kalite güvence ekipleri, bulut bilişim çözümleriyle diğer iş kritik uygulamaları kurumlara hızlı ve verimli bir şekilde sunabiliyor.”

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here