Ana sayfa Haber HP”den 20. yıl için 20 ödül

HP”den 20. yıl için 20 ödül

0

HP Türkiye’deki 20. yaşını bilişim liderileri ile kutladı.

Bilgi teknolojileri alanında küresel lider olan ve bilgi teknolojilerinin ülkemize girmesine katkıda bulunan HP, bu yıl dünyada 70. Türkiye”de 20. yaşını,  “20. Yılda 20 ödül – Hayatı Paylaşıyoruz” etkinliğiyle kutladı. Ortaköy Esma Sultan yalısında düzenlenen törende, teknoloji ve inovasyonun gelişimine katkıda bulunan 20 kişi, bağımsız bir jüri değerlendirmesi sonucu ödüllendirdi. ödül törenine, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra HP Türkiye çalışanları, iş ortakları, müşterilerinin yanı sıra , Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer ile bilişim dernekleri temsilcileri katıldı.
 

 

HP Türkiye Genel Müdürü Genel Müdürü Serdar Urçar, 2010 yılında Tayvanlı iş ortakları Foxconn ile Türkiye’de kişisel bilgisayar üretim merkezi kurmayı planladıklarını ve burada üretilecek yıllık 2,4 milyon bilgisayarın yüzde 80’inin ihraç edileceğini açıkladı.

 

 

Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, bilgi ve iletişim teknolojilerinin bir sektör olmaktan çıkarak bir yaşam tarzına dönüştüğünü belirterek, Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümü vizyonu çerçevesinde 2023 hedeflerine değindi. Yıldırım, 2023 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerinin cirosunu 160 milyar dolara ve bunun içinde yazılımın payını yüzde 50’ye çıkarmayı amaçladıklarını aktardı.

çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve HP, 20. Yıl ödülü alan 20 kişi adına, mühendislik eğitimi alan 20 üniversite birinci sınıf öğrencisinin tüm öğrenim hayatında geçerli olmak üzere eğitim bursu verdiği tören ödüllerin dağıtılmasıyla sona erdi.
 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here