Ana sayfa İnternet Hotmail”e yeni güvenlik

Hotmail”e yeni güvenlik

0

Artan hesap çalma sorununa karşı, Microsoft önlem aldı.

Hotmail son zamanlarda sık karşılaşılan hesap çalma olaylarına ve diğer güvenlik açıklarına karşı bir çok yeni özelliği barındıran güncellemeleri yayınladığını açıkladı.
Yeni güncellemeleri kendi blog’undan bildiren Microsoft yöneticilerinden John Scarrow, konu hakkında “Herkesin hesabını korsanlardan koruyacak yeni özelliklerin bulunduğu güncellemeler yayınlıyoruz. Bu güncellemeler şifrenizi korumanıza yardım ederken, istenmeyen bir şekilde bir korsan hesabınıza erişim hakkı elde ettiğinde, hesabınızı geri almak ve korsanı defetmek için daha güvenli bir geri kazanma yöntemi sağlayacak” dedi.

 

 

Güvenli geri kazanma yöntemi aşağıdaki yenilikleri sağlıyor:

– Artık güvenli olmayan bir bilgisayardan hesabınıza girerken, girişinizi cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile yapabileceksinz.
 

– Hesabınızı geri kazanmak için iki yeni kanıt yöntemi mevcut. Birincisi, güvenilir herhangi bir bilgisayarı hesabınıza atayabilirsiniz. Bu şekilde o bilgisayardan hesabınıza girdiğinizde bu kişinin siz olduğu bilinecektir. İkinci yöntem ise, şifrenizi sıfırlayıp hesabınızı geri kazanmak için cep telefonunuza gizli bir kod gönderimi yapabileceksiniz.
 

– Ayrıca hesabınız kilitlenmiş olsa bile yukarıda belirtilen kanıt yollarından birisine halen erişim yapabileceksiniz, yani korsan sizin hesabınızı tam manasıyla kontrol edemeyecek ve bu şekilde kanıt yöntemini değiştirip (farklı bir bilgisayarı güvenli bilgisayar olarak seçmek, vs.) hesabınızı geri kazanabileceksiniz.
 

John Scarrow sözlerini “Hesap güvenliği herşeyden daha önemli, ve bu yeni güncellemelerle Hotmail e-posta hesabınızı herzamankinden daha da güvenli yapıyor” şeklinde bitiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here