Ana sayfa Haber Horizon: Zero Dawn oyununun kutulu satışları 4 milyonu geçiyor!

Horizon: Zero Dawn oyununun kutulu satışları 4 milyonu geçiyor!

0

2017 senesinin en çok beklenen oyunlarındandı Horizon: Zero Dawn. Bu oyun, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro konsollarına çıkışının ardından yoğun beğeni ile karşılandı ve 2017 senesine dair ödüllerde adından da söz ettirdi. Geçtiğimiz gün haberini yaptığımız, PlayStation Blog tarafından, oyuncuların oylarıyla belirlenen 2017 senesinin en iyi oyunları ödüllerinde de pek çok ödülü kazanmayı başarmıştı Horizon Zero Dawn. Oyun beğeniliyor ama aynı zamanda da iyi satış rakamları elde ediyor mu, diye soranlar için veriler var elimizde. Horizon: Zero Dawn oyunu, perakende olarak 4 milyon satış adedini geçtiği söyleniyor. Nerelerde, ne kadar satmış, haberimizin devamında bulabilirsiniz.

25 Kasım 2017 tarihine kadar elde edilen veriler ışığında, Horizon: Zero Dawn, toplam satış olarak 4 milyon 193 bin 428 adet rakamına ulaşmış durumda. En son hafta girilen, 322 bin 686 adet satışla birlikte, 4 milyon barajı geçilmiş oldu. Horizon Zero Dawn bu rakamları, 39 haftalık bir süreçle yakaladığını da ekleyebiliriz. Satılan toplam oyunun bölgelere göre dağılımını inceleyecek olursak, oran olarak Avrupa bölgesi ilk sırada yer alıyor. Horizon: Zero Dawn, Avrupa bölgesinde 2.03 milyon adet satış rakamı yakaladı. Bu da oyunun tüm satışlarının yüzde 48″ine denk geliyor. Avrupa bölgesini 1,19 milyon adet ve yüzde 28″lik bir oranla Amerika Birleşik Devletleri takip etmekte. Japonya ise 0,25 milyon adet ve yüzde 5″lik oranla, satış grafiğinde yer alıyor. Avrupa bölgesinin satışları detaylı incelendiğinde, en büyük oranın İngiltere ve Almanya”da yakalandığını görüyoruz. Horizon: Zero Dawn, İngiltere”de 0,38 milyon adet, Almanya”da 0,37 milyon adet ve Fransa”da 0,28 milyon adetlik satış rakamları elde etmiş durumda.

Oyunun boyutu, getirileri, denediği yeniliklerle göz önüne alındığında, bazı oyuncular, rakamları az bulmuş olabilirler. Daha basit ve çevrim içi oyunların satış rakamlarına bakıldığında gerçekten az gibi görülebilir ama aslında azımsanamayacak olduğu da bir gerçek. Horizon: Zero Dawn”ın sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için geliştirildiğini hatırlatmak gerekir. Konsola özel bir oyun ve yeni bir marka olduğunu da es geçmemeliyiz. Horizon Zero Dawn, belirttiğim gibi PlayStation 4 konsoluna özel olarak, 28 Şubat 2017 tarihinde Kuzey Amerika”da, 1 Mart 2017 tarihinde Avrupa”da ve 2 Mart 2017 tarihinde de Japonya”da oyuncuların beğenisine sunulmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here