Ana sayfa Donanım Hoover Türkiye”de ilk nesnelerin interneti üreticilerinden oldu

Hoover Türkiye”de ilk nesnelerin interneti üreticilerinden oldu

0

Hoover Türkiye, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirdiği basın toplantısında bizlere nesnelerin interneti platformuna ait teknolojilerini anlattı. Genellikle mutfak ürünleri IoT platformlarını kullanacak ve aynı zamanda Hoover’ın yeni nesil çamaşır makineleri de IoT platformlarına sahip olacak. IoT’a kısaca, yüzeysel baktığımızda 4G internet teknolojisiyle çalışan, makinelerin birbiriyle iletişimini interneti kullanarak sağlayan bir tür platform. üstelik işi biraz daha irdelersek, ilerideki Iot cihazları otomobillerle kombinin birbiriyle iletişim halinde kalmasını sağlayacaktır.

Hoover’ın yaptığı nesnelerin teknolojileri ise, platformun giriş seviyesi olarak sayılabilecek ve beyaz eşya ile kullanıcı arasındaki iletişimi kuvvetlendirerek cihazların ömürlerini uzatmak gibi görünüyor. çünkü Hoover’ın tanıttığı IoT teknolojileri genel yapısıyla kullanıcılara “nasıl daha iyisi olabilir?” sorusunu cevapladığı için istenmeyen kullanımlar böylece engellenmiş olacak.  örnek vermek gerekise, Hoover’ın IoT teknolojileri beraberinde bir mobil uygulama sunuyor kullanıcısına. Bu uygulama, uzaktan cihazla iletişim kurarak ayrıntılı pişirme, yıkama, dondurma gibi bilgiler sağlayarak kullanıcı hem ihtiyaca göre kullanım belirleyecek hem de, cihazların ömürünü tehlikeye atabilecek kullanımlardan kaçınabilecek.

Bazı üreticilerin IoT teknolojileri Türkiye’de sunulmaya başlandı ancak bu IoT teknolojileri pek fazla ürün ailesi olarak karşımıza çıkmadı. Hoover’ın tanıttığı ürünler mutfak eşyaları olarak serilendi ve hepsi “Wizard” ürün ailesi adında kullanıcıya sunulacak.

Wizard ürün ailesinin tam detayları ise şu şekilde;

çamaşır Makinesi: Model adı:  DWT 510AH/ 1/1-5  

KG: 10 KG/1,500 rpm Enerji sınıfı: A+++, LCD ekrana sahip, Inverter teknoojili ve beyaz renk.

Bulaşık Makinesi: Model adı: DYM 896T WiFi, Kişi kapasitesi: 16, 12 programlı, A++

Fırın: Model adı: HOA03VX WiFi, 78 litre kapasite

Ocak HESD4 WiFi, İndüksiyon, 4 ısıtma alanı

Davlumbaz: Model adı: HHV67SLX Wi-Fi, A enerji sınıfı, ses seviyesi 63db, Dijital ekranlı kullanıcı arayüzü.

Editörün Notu: Kısaltmalar: IoT; Internet of Things (nesnelerin interneti)

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here