Honor 9 Lite inceleme

Kendi fiyat aralığındaki rakiplerine göre önemli özellikler sağlayan bir akıllı telefon.


Honor, mükemmel akıllı telefonların üretiminde çok başarılı, Honor 9 Lite da bir istisna değil. Çok mükemmel değil belki, ama iyi bir dört kameralı telefon ve çok şık bir tasarım ile paranızın karşılığını alıyorsunuz. 

Honor'un yeni ekonomik akıllı telefonu, 18: 9 Full HD+ ekran, alüminyum çerçeve, cam sırt ve Android 8 ile geliyor; bazı açılardan, bugünün amiral gemilerinin bazılarından daha iyi.

Ama Honor 9 Lite, amiral gemisi bir telefon değil. Günümüzün üst düzey telefonlarında bulunan 64 GB veya 128 GB'lık depolamanın aksine 32 GB depolama alanına sahip. Kameranın görüntü sabitleme özelliği yok, 3GB RAM ile geliyor ve bir orta ölçekli Kirin 659 yonga seti ile çalışıyor.

Tasarım
5.65 inçlik bir ekranla, Honor 9 Lite ne çok büyük ne çok küçük. Telefon, daha küçük ellerle bile rahat yönetilebilirken aynı zamanda cömert bir ekran sunuyor. 
Ekran boyutunun genel boyuta optimum oranı, Honor'un fiziksel ön düğmeler olmadan 18: 9 en-boy oranını benimsemesiyle elde edilmiş. Bu faktörler, çerçevelerin küçültülmesiyle birlikte %75,5’lik bir çerçeve oranına neden oluyor.

Telefonun alt kısmı, tek hoparlörle birlikte bir mikro USB portuna ve 3,5 mm kulaklık jack’ına sahipken, güç ve ses düğmeleri sağ tarafta. Çerçeve yumuşak kavisli ve sağlamlık hissi veriyor. Telefonun köşeleri de yuvarlanmış, bu da gerçekten rahat bir elde tutuş hissi veriyor. Ancak cam sırt, aslında oldukça uygun fiyatlı bir akıllı telefonun en büyük hediyesi. Yeni kullanıcılar için bu, parmak izini gösterecektir, bu yüzden kullanmaya başladığınız anda neredeyse kirli görünür. 
Yine de, bu fiyata, şikayet edilecek fazla bir yanı yok. Honor 9 Lite şık görünüyor, cebinizde ince duruyor ve oldukça iyi tasarlanmış hissi veriyor.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER