Ana sayfa Ürün İnceleme Hometech wii 360 incelemesi

Hometech wii 360 incelemesi

0

Ekranı yerinden çıkıp sadece tablet formunda da kullanılabilen 2″si 1 arada dizüstü bilgisayar Hometech wi 360″ı test merkezimizde ağırladık…

 

 

Tablet ve PC bir arada! Bu iki kavramın aynı cihazda buluşmasını sağlayan fikir oldukça basit. Ekranın, klips yardımıyla panelden çıkarılabilmesi. Böylelikle gerektiğinde tablet, gerektiğinde ise dizüstü bilgisayar konforunun yaşatılması baz alınıyor. Bu kategori, özellikle son birkaç yıldır dünyada yükselen bir ilgi grafiğine sahip.

 

ülkemizde de ilgi gördüğünü belirtmek mümkün. İşte bu noktadaki iddialı üreticilerden Hometech”in wi 360 model ismine sahip 2″si 1 arada dizüstü bilgisayarına yakından bakacağız. Aygıtın teknik özellikleri, tasarımına dair öne çıkanlar ve detayları sizlerle olacak. Başlıyoruz…

 

Tasarım

 

Hometech”in 2″si 1 arada model yelpazesini tanıyoruz. Şirketin mütevazi fiyatlara sahip, fonksiyonel modellerini de test merkezimizde ağırladık. Söz konusu yeni model wi 360 ise, gerek malzeme kalitesi ve gerekse zarif görünümü ile dikkat çekici bir atılım adeta. Modelin gerek klavye/touch pad”i gerekse ekranı gayet iyi görünüyor.

 

Ekranı, 10.1 inç büyüklüğünde. Ekran çerçevesi pek ince sayılmamakla brilikte kalın da değil. Ortalama ölçülere yakın. Görme açısı gayet yüksek, IPS özelliği sayesinde tableti tutan kişinin yanındakiler de ekranı net bir şekilde görebiliyor. Ekranı ön panele takılıp çıkarılabiliyor. Böylelikle size iki yönlü kullanım olanağı tanınıyor.

 

Klavye tuş takımınde büyük tuşlar son derece kullanışlı. Tuş aralıkları ve yükseklikleri ideal seviyede. Hızlı yazı yazıyorsanız sizi duraksatmayan bir klavye ile karşı karşıyasınız. Malzeme kalitesi de mükemmel değil ama ortalam seviyelerde iyi. Plastik hissiyatı yaşanıyor.

 

Touch pad, kullanışlı ve konforlu. Parmağınız rahatlıkla kayıyor ve gerekli işlemleri yapmak için zorlanmıyorsunuz. Ancak burada da malzeme kalitesinin çok yüksek olmadığını belirtelim. 2 adet USB girişi, HDMI, Bluetooth portu ve kart okuyucusu var. Ayrıca kamerası da bulunuyor.

 

Donanım

 

Genel itibarıyla performanslı bir ürün. Intel Cheery-Trail X5 – Z8300 işlemcisi 14 nanometre (nm) sürecinde yüksek performans ve düşük güç tüketimi odaklı. İşlemcinin sık kullandığı veri ve uygulamalara en hızlı biçimde ulaşmasını sağlamak üzere 2mb L2 önbelleğine sahip. İşlemcisi 1.44 GHz hızından 1.84 GHz saat hızlarına ulaşabiliyor (Turbo Boost özelliği ile). Ayrıca işlemciye entegre haldeki 8. Nesil Intel HD Graphics (Cherry Trail) grafik kartı mevcut. Geniş depolama kapasitesi ve iddialı donanım argümanları ile modern ve mobil olmanın artılarını dizüstü bilgisayar yapısında da sunmayı başarıyor.

 

Hometech wi 360″ın dokunmatik özellikli ekranı 1280 x 800 piksel çözünürlüklü. Pil kapasitesi ise günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor.  Yazılım tarafında da Windows 10 yüklü halde geliyor. Böylikle Windows 10 deneyimini, tablet üzerinden de yaşayabiliyorsunuz. USB portlarına mouse gibi çevre birimleri de takılabiliyor.

 

 

Artılar:

Fiyat

Taşınabilirlik

2″si 1 arada

Performans

 

Eksiler:

Malzeme kalitesi

Kamera

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here