Ana sayfa Haber HMD tarafından yapılan açıklamaya göre tüm Nokia’lar Android P’ye güncellenecek!

HMD tarafından yapılan açıklamaya göre tüm Nokia’lar Android P’ye güncellenecek!

0

Nokia 3, 5 ve 6 modelleriyle çıkış yapan ve inanılmaz popülerleşen Nokia, HMD Global ile birlikte Android alanını şekillendirmeye devam ediyor. Bu işletim sisteminin en büyük sıkıntısı olan güncelleme desteği, Nokia ile artık hiçbir sıkıntı ifade etmiyor zira firma her telefonuna en az 3 yıl boyunca aylık güvenlik ve versiyon güncellemesi sözü veriyor.

Nokia’nın yeni tanıtılan akıllı telefonları 5.1, 3.1 ve 2.1’in de içinde olduğu tüm Nokia markalı HMD akıllı telefonları, Android’in henüz kullanıcıya sunulmamış sürümü P’ye güncellenecek. Güncellemenin ne zaman geleceği belirsiz fakat firmadan bu sözün gelmesi şüphesiz iyi bir şey.

Daha önce farklı firmaların böyle sözler verip bu sözlerinden döndüklerine tanık olmuştuk fakat Nokia’nın geçmişine baktığımızda kısıtlı ürün portfolyosuna son derece iyi hizmet ederek güncellemeleri herkesten önce ulaştırmayı başarmıştı. Güvenlik paketi güncellemelerinde ara ara Google’ın bile önüne geçen Nokia, işi ciddiye alıyor.

Firma güncelleme konusundaki ciddiyetini paylaşırken bir taraftan başka bir platforma yazı yazan CPO Juho Sarvikas, Nokia 8’in Pro kamera moduna sahip olacağını duyurdu. Nokia 8 kullanıcıları, kameralarını çok daha rahat kullanabilecekleri bu yeni güncelleme ile birlikte çevrelerinde Nokia’nın daha fazla yayılmasını sağlayabilecekler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here