Ana sayfa İnternet Hızlı mesajlaşmanın alternatif uygulamaları

Hızlı mesajlaşmanın alternatif uygulamaları

0

Hızlı mesajlaşma, günümüz akıllı cihazlarının olmazsa olmazı halini aldı. Dostlarınıza bir mesajınız olduğunda, akıllı telefonunu aktif ettiği anda kendisine ilettiğiniz mesajı görecek olması, bu uygulama modellerini oldukça faydalı hale getiriyor.Arkadaşınız uçak pilotu diyelim; ona bir haberiniz var ve WhatsApp“tan yazdınız. Telefonunu açtığı anda mesajınızı görecek olması aslında SMS”ten pek bir farkı olmaması anlamına geliyor. Ancak konu karşılıklı konuşma olduğunda bu uygulama modeli, önemli kolaylıklar getirerek SMS”in giderek gözden daha çok düşmesinde rol oynuyor.Gerek uygulanabilirliğinin kolaylığı gerekse iletişimi sürekli kılması sayesinde oldukça popülerleşen bu tür aplikasyonların en gözdesi ise kuşkusuz WhatsApp, ancak WhatsApp“ın haricinde de farklı uygulamalar göze çarpıyor. Son dönemde dikkat çeken alternatif hızlı mesajlaşma uygulamalarını bir araya getirdik.

 

 

Trillian

 

Trillian, tüm sohbetlerinizi iPad, iPhone veya iPod touch üzerinden gerçekleştirebileceğiniz anlık mesajlaşma uygulaması. Telefon, tablet ve bilgisayarlarda çalışıyor olması sayesinde örneğin iPhone”unuzdaki bir sohbete iPad mini“niz üzerinden devam edebiliyorsunuz. Trillian”ın kullanıcı arayüzü ve pratik işleyişi görülmeye, kullanılmaya değer. Kullanıcı adınız ile sınırsız mesajlaşma imkanı sunan uygulamanın birçok muadili olduğu biliniyor, ancak hızlı olması, güvenilirliği ve hoş görünümü ile Trillian ön planda yer almayı başarıyor. 

 

Google Talk

 

iPad, iPhone ve iPod touch cihazlarına uyumlu Gmail uygulaması beraberinde anlık mesajlaşma servisini de getiriyor. En fazla 5 hesap arasında geçiş yaparak Gmail hesabınızda yer alan kişilerle sohbet edebiliyorsunuz. Bir yandan da e-mail”lerinizden haberdar olduğunuz uygulamanın yazarken devreye giren otomatik tamamlama özelliği de övgüye değer. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlarınızda mesaj yazar gibi iPad”inizde de yazıyorsunuz. Gmail uygulaması ile eğer bir Google+ hesabınız varsa buradaki mesajlarınıza da cevap verebiliyorsunuz.  

 

 

 

imo messenger

 

Imo messenger ile arkadaşlarınızla iPad”iniz veya iPhone”unuz üzerinden ücretsiz konuşabilir ya da mesajlaşabilirsiniz. Yüksek kalitede sesli görüşme olanağı sunan uygulamada grup mesajlaşmaları ve fotoğraf paylaşımı da yapılabiliyor. Yeni arkadaşlar keşfetmenizi sağlayan ilginç bir sosyallik algoritmasını da içeriğinde barındıran uygulamanın görüşme geçmişlerini saklaması, Facebook Chat, Google Talk, MSN, ICQ, AIM, Yahoo! Messenger, Jabber, Hyves desteği dikkate değer diğer unsurları durumunda; üstelik ücretsiz!

 

 

 

 

Beejive IM

 

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Beejive IM, muhteşem arayüzü ve kolay kullanımı ile tam bir fenomen. Arayüz dendiğinde uygulama geliştiricilerin beğeniyle izlediği platformlardan biri olduğunu vurgulamamızda fayda var. Aktif sohpet listesinde yeni bir mesaj geldiğinde olanlar çok hoş. Ayrıca online olanlar  ve olmayanların tüm detaylarıyla belirtilmesi uygulamayı öne çıkaran birkaç özellikten biri. Sohbet geçmişini saklamanıza olanak tanıyan Beejive IM”de fiyat etiketi ise düşündürücü.

 

 

 

IM+Pro

 

Eğer Beejive IM”den hoşlanmadıysanız IM+Pro“yu öneriyoruz. Sonuçta App Store“da alternatifler asla tükenmez. Beejive IM, aktif sohpet katılımcılarını size belirtir, IM+Pro”da ise kişiler arasında katılımcılar ve kişiler arasında ilginç geçişler var. Biraz daha renkli bir uyguama olduğunu belirtebiliriz. Ancak sadelikten hoşlananlar yine de Beejive IM“I tercih edebilir. Facebook ve Skype entegrasyonu olduğunu da belirtelim. 

 

 

 

Free Wi-Fi Finder

 

çevrimiçi ya da çevrimdışı, dünyanın neresinde olursanız olun Free Wi-Fi Finder ile ücretsiz kablosuz internet bağlantı noktalarını bulabilirsiniz. Anlık mesajlaşmalarda işinize yarayacak etkili bir uygulama. üstelik ücretsiz

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here