Ana sayfa Donanım Hızınıza yetişecek iki yeni D-SLR

Hızınıza yetişecek iki yeni D-SLR

0

D-SLR”nize özel 4.5mm F2.8 circular ve 10mm F2.8 lensler Türkiye”de

Sigma Türkiye yetkili distribütörü Reproset A.Ş., iki yeni balıkgözü lensin duyurusunu gerçekleştirdi. APS-C ebadında sensöre sahip D-SLR fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanmış 4.5mm F2.8 circular ve 10mm F2.8 lensler Türkiye”de Ocak ayında satışa sunulacak.

 

  4.5mm F2.8 EX DC HSM IF
Circular balıkgözü

Dünyada ilk defa APS-C ebadındaki sensöre sahip fotoğraf makineleri için özel olarak üretilen Sigma 4.5mm F2.8 EX DC circular balıkgözü objektif dairesel olarak 180 derece görüş açısı sağlıyor. F2.8 geniş diyafram değeri sayesinde düşük ışık koşullarında dahi yüksek performans sunan lens 13.5 cm minimum netleme mesafesi ve 1:6 büyütme oranı ile yakın plan çekimler içinde kullanılabiliyor. Sigma 4,5mm F2.8 lens astronomi fotoğrafçılığı, aurora fotoğrafçılığı gibi alanlarda kullanabileceği gibi ölçülebilir açı/alan ilişkisi sayesinde gökyüzündeki bulut dağılımı veya ormandaki bitki dağılımı gibi bilimsel uygulamalar için de kullanabilir.
 

10mm F2.8 EX DC HSM Diyagonal balıkgözü

APS-C ebadında sensöre sahip fotoğraf makineleri için özel olarak tasarlanan Sigma 10mm F2.8 EX DC HSM aiyagonal balıkgözü objektif diyagonalde 180 derecelik (Nikon için 180°, Sigma için 154°, Canon için 167°) görüş açısı sunuyor.  Objektife entegre parasoley ve süper çok-katmanlı kaplama ile konu dışı ışığın oluşturabileceği parlama ve gölgeler minimuma indirilirken hipersonik netleme motoru sayesinde (HSM) hızlı, sessiz ve kararlı otofokus performansı sunar. Bu objektif arka tarafında jelatin filtre tutucusu ile birlikte satılmaktadır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here