Ana sayfa Haber Hisselerini halka arz eden Spotify tarihi bir düşüş yaşadı!

Hisselerini halka arz eden Spotify tarihi bir düşüş yaşadı!

0

Müzik dinleme sektörünün üreticisi ve birincisi Spotify, aldığı radikal karar sonucu hisselerini halk arz etti ve bu karar oldukça başarılı olan şirketin ilginç şekilde %10’luk bir değer kaybı yaşamasına sebep oldu.

Wall Street’in analizlerinde görülen düşüşe kıyasla çok daha sert olarak gerçekleşen bu değer kaybı, Perşembe sabahı itibariyle firmanın hisse değerinin tam %10 düşüşünü gösterdi. Firmanın gelir kaynağı olan abonelerine bir bakacak olursak; ücretli abonelerini yıldan yıla %45 arttırarak 75 milyona taşıyan firma, reklam sunduğu ücretsiz abone sayısını da 95 milyon seviyesine çıkarmayı başardı. Bu kadar büyük bir kitleye hizmet eden Spotify’ın hisse değerindeki hareket, gelecekte Apple Music’in gerçekten Spotify’ı geçeceğini düşünen yatırımcılardan kaynaklanıyor olması mümkün. 

Firmanın ortaya çıkan son haberlerine göre donanım işine girmeyi hedefliyor oluşu yeni bir dönem başlamasına sebep olabilir. Sürekli olarak değişen ve kendini bu şekilde tanımlayan Spotify, muhtemelen bu durumu da atlatacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here