Ana sayfa Haber Hip Hop”ın Babası Grandmaster Flash, Nisan”da İstanbul’da

Hip Hop”ın Babası Grandmaster Flash, Nisan”da İstanbul’da

0
İstanbul’da hiphop gecesi
80″li yıllarda Furious Five isimli grubuyla fırtına gibi esen ve müzik dünyası fenomenleri arasına giren Grandmaster Flash, 10 Nisan Cumartesi gecesi İstanbul’da.
80″li yıllarda Furious Five isimli grubuyla fırtına gibi esen ve müzik dünyası fenomenleri arasına giren Grandmaster Flash, 90″lı yıllarda Hip-hop”ın yön değiştirmesiyle geriye çekildi. Son yıllarda hayatımıza geri gelen usta DJ, şimdilerde “”DJ Hero”” oyunun yaratıcısı olarak da adından sıkça söz ettiriyor. Şarkı sözleri, hip hop dünyasındaki saygın duruşuyla da beğeni toplan Grandmaster, müziğe olan ilgisi henüz küçük yaşlarda babasının sahip olduğu dj setine hayranlığıyla başlar. “Henüz çocukken DJ setine karşı bir hayranlık ve saygı beslemeye başlamıştım” diyen Grandmaster, müziğiyle yapmak istediği son şey ise politika yapmak. “Ben bir DJ”im, müzik yapıyorum, insanların sorunlarını evde bırakıp, müziğimle eğlenmesini istiyorum” diyerek farkını Hip hop camiasında duruşunu koyuyor.

 

 

 
Hip hop”un dünyadaki yeri üzerine ise şunları söylüyor. “Hip hop şu anda dünyadaki en popüler müzik. Daha önce etnik müzikler modaydı ama şimdi listelerin bir numaralarında hep hip hop şarkıları var. Bir çok eleştirmen hiphop”ın küresel olduğunu söylüyor. Ama bence dünyanın neresinde olursanız olun, radyoyu açtığınızda eğer karşınıza hip hop ya da benzer ilham kaynakları duymuyorsanız, o müzik küresel değildir. Tabi bu henüz gerçekleşmedi. Umarım bir gün hip hop dünyanın her yerinde sevilen bir müzik türü olur.”
Hip-hop, funk ve house müziğin kitleselleşmesinde büyük role sahip olan Flash, Rock”n Hall Of Fame”e giren İlk Hip Hop”çı olma özelliğini ise hâlâ koruyor. Hip-hop kültürünün doğması, yayılması ve müzik dünyasının en popüler akımı olmasında Afrika Bambaataa ile birlikte en büyük rolü üstlenen, scratch tekniğinin dünyada tanınmasını sağlayan Grandmaster Flash, 10 Nisan Cumartesi gecesi Ghetto”da.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here