Ana sayfa Donanım Hi-End profesyonellerinin sistem önerileri

Hi-End profesyonellerinin sistem önerileri

0

Seste doğallığı yakalayan en iyi sistemler

Sigma

Ses teknolojisinde güvenirliliği ve amaca uygun çözüm üretimini ilke edinen Sigma, 23 Ekim 1995 tarihinde Ankara’da kurulmuş. Kurulduğu günden beri, müzik yayın, acil çağrı, anons ve seslendirme sistemleri ile, yayın ve kurgu stüdyoları konularında proje, danışmanlık ve kurulum hizmetlerini sürdüren Sigma, aynı ilkeler doğrultusunda hi-fi, çok odalı müzik dağıtımı ve kontrolu ile ev sineması gibi güncel ev elektroniği konularında da başarı ile çalışmaktadır.

Markalar: Creek, Epos, ATC, Thorens, Black Rhodium, RMG, Easyrig, RCS, Marantz Professional, Denon Professional, SHURE, Audio Technica, Transcend, Bescepo, Apg
www.sigmases.com

ATC P1 Power ampli

8 Ohm”da 2×150 Watt çıkış gücü olan power ampli, AB sınıf mimarili. ATC P1″de yüksek volumlerdeki sarsıntıyı önlemek için 12mm kalınlığında brushed aluminium ön panel bulunuyor. 2 Hz – 400kHz -3 dB, sinyal-gürültü oranı 110 dB’den iyi, dengelenmiş XLR ve dengelenmemiş RCA girişler bulunan amplinin ağırlığı 23kg boyutları ise 13.5×43.5x35cm

 

 
  ATC SCM50S Hoparlör

Sigma taraf›ndan bu sisteme dahil edilen ATC SCM50S üst sınıf kule hoparlör. 85 dB
hassasiyetindeki hoparlörün frekans aralığı ise 40Hz- 22kHz. 234mm bas, 75mm orta, 25mm tiz sürücüyer alan hoparlörün ölçüleri 304 x 717 x 480 mm, ağrlığı ise 41,10 kg. Renk; Kiraz.

 

 

ACTUAL POWER

1980 yılında kurulan Actual Power firması, ses ve görüntü sistemleri alanında faliyet gösteriyor. Actual Power, sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimi ve portföyündeki seçkin markalar ile hi-fi, high-end ve home-cinema ürünleri kullanıcılarına hizmet veriyor.
Actual Power`ın Türkiye mümessili ve distribütörü olduğu markalar;Audioquest, Advance Acoustic, Canton, Dynaudio, E.A.R, Exposure, Lyngdorf, Musical Fidelity, Opera, Ortofon, Plinius, Primare,  Project, Unison Research
www.actualpower.com

Unison Research P – 70
Lambalı anfi

Tamamen full balanced (tam dengeli) olarak Push-pull yapıda dizayn edilmiş çıkış ses devreleri olan ampli, Dual mono (çift-mono) tasarımlı. Komple piyano lake siyah cilalı ahşaptan üretilmiş gövdesi bulunan cihazın gövdesi paslanmaz çelkile desteklenmiş. Orjinal, üst seviye Rusya yapımı, Unison Research için özel olarak seçilmiş lambalar kullanır.

çıkış gücü: 2 * 70 Watt
Frekans aralığı: 10 Hz – 40 kHz
Ağırlık: 35 kg (net)
 

 

 

 

  Unison Research Unico CDE model high-end lambalı CD player

4 adet 24 bit/96 kHz oversampling teknolojisi ile çalışan DAC çipleri kullanır. Ses devreleri Class A (A sınıf) tam dengeli ve çift-mono (full balanced, dual mono) yapıdadır.Sadece CD çalarlar için optimize edilmiş ultra sessiz transport mekanizması kullanır.  Harici bir kaynak (başka cd player, bilgisayar,vs. ) dijital olarak bağlanabilir.Ağırlık: 12 kg (net) 
 

Opera Grand Callas model kule tipi High-End hoparlör

Yüksek teknoloji üniteleri, yüksek standartlarda üretilen kabin ve
malzemeler ile birleştirerek büyük boyutlu, realistik ve bas derinliği yüksek sesler üretir. Aynı zamanda Opera ile özdeşleşmiş detay ve tatlılığı korur.Filtre devresi (crossover) DIN standartlarına göre ayarlanmıştır. Frekans-faz değişmeleri çok düşüktür, bu sayede değişik ampliler ile çok kolay sürülebilir.
Gücü: 2 * 210 Watt, 89 dB 
Frekans aralığı: 30 Hz – 20.000 Hz (+/- 3 dB)
Ağırlık: 34 kg (1 tanesi / net)

 

 

 

Extreme Audio

2002 yılından bu yana müzik ve sinema sistemleri alanında dünyaca ünlü markaların Türkiye Genel Distribütörlüğünü yapmakta olan Extreme Audio, kaliteli müzik dinlemek isteyenlerin ortak buluşma noktası.

Extreme Audio”nun distribitörü olduğu markalar;
Coincident, Focal, Hansen, Harbeth, JL Audio, KEF, Monitor Audio, Sonus Faber, Soundacst, Usher, Wilson Audio, Vienna Acoustics, Brinkmann, Clearaudio, Dual, Dynavector, Koetsu, Lyra, Marantz, Michell Engineering, Accuphase, Accustic Arts, Air Tight, Arcam, Audio Note, Boulder, Brinkmann, Cayin, DCS, Densen, Gamut, Halcro, Leben, Magnum Dynalab, Marantz, MBL, Meridian, Micro Mega Hifi, Mystere, Naim, Pass Labs, Pathos Acoustics, Soulution, Vincent, Wadia, Zanden Audio, Guru
www.extreme-audio.com  

Olive

Extreme Audio dosyamıza dijital müzik kutusu olan Olive ile katılıyor. Var olan tüm dijital müzik kutularının pabucunu dama atacağı ve Kainatın en prestijli müzik kütüphanesi  iddiası ile pazarda adını duyuran Olive, Dr. Oliver Bergmann ve Robert Altmann”ın imzasını taşıyor. 
 

 
çok geniş bir hafızaya sahip olan (2 TB) Olive 6000″den fazla albümü sıkıştırmaya gerek olmaksızın hafızasında saklıyabiliyor. Renkli dokunmatik ön panel sayesinde albümlere dokunarak ulaşmak, bilgisayardan CD”leri ve ses dosyalarını aktarmak, seçilen internet radyolarını dinlemek Olive ile sorunsuz şekilde halledilebiliyor. Ek olarak satın alınabilen Olive Melody 2 ile müziklerinizi diğer odalara kablosuz iletebilir, iMaestro uygulaması ile iTouch ya da iPhone”unuz ile uzaktan kumanda edebilir, Dijital Hi-Fi keyfini şimdi doyasıya yaşayabilirsiniz Olive 4 HD (2 TB)13.5×43.5x35cm

 

 

  NAIM SUPERNAIT

Naim ürünleri arasında çok ayrı bir yeri olan SUPERNAIT yalnızca entegre amplifikatör olmasının ötesinde, analog & dijital kontrol ve bağlantı sağlayan en iyi ünitelere sahip cihazlardan.
 

SUPERNAIT”in preamplifikatör bölümü Naim”inreferans serilerine ait olup, güç amplifikatör bölümü ise geleneksel Naim kalitesinin adeta kusursuz ifadesi. SUPERNAIT; analog girişleri (DIN) ve analog katı soketleri, hem koaksiyel hem optik dijital soketleri ile bir dijital – analog çeviricinin geldiği son nokta.
Girişler: 11 (altı analog, beş dijital)
Tape çıkışları: 2
Tape çıkış seviyesi: 75mV, 600 Ohms
Giriş hassasiyeti: 75 mV, 46 k Ohms
Dijital girişler: S/PDIF, 24-bit/96kHZ
Preamplifikatör seviyesi: 0.775mV, < Ohms
Tüm ses frekanslarında giriş yükleme payı: 40dB
çıkış gücü (sürekli) (8 Ohms): kanal başına 80 Watt
Voltaj gaini: +29dB
ölçüler (Y x G x D): 87 x 432 x 314 m
FOCAL ELECTRA
1028 Be

Electra serisinin lider ürünü 1027 Be”den bayrağı teslim alan 1028 Be, Powerflow adını verdiği ikili bas yolu ile dinamizm ve detayı aynı sahnede buluşturmaya hazır. 2kHz ile 40kHz bant aralığı sunan 27 milimlik yeni saf berilyum tiz ünitesi, üstün işçiliği ile Focal; ses dünyasının gereksinimlerine cevap vermek iddiasını taşıyor. 

Tipi: 3 yollu kule tipi hoparlör, Powerflow
Sürücüler: 2 adet 16.5 cm “W” woofer, 16.cm “W” midrange, 27mm saf berilyum tweeter
Frekans yanıtı (+/- 3dB): 34Hz – 40kHz
Alt frekans noktası (-6dB): 28Hz
Hassasiyet (2.83V/1m): 91.5dB
Empedans: 4 Ohm
Minimum empedans: 3.5 Ohm
Krosover frekansı: 350Hz/2200Hz
Tavsiye edilen amplifikatör: 40-300W
ölçüler (Y x G x D): 1110 x 264 x 350 mm
Ağırlık: 33 kg
Focal Electra 1028BE

 

 

 

Mavi Hi-Fi

1999 yılından beri gerek müzik sistemleri gerekse sinema sistemleri sektöründe yer alan Mavi Hifi yeni ofisinde Detayları kolaylıkla yakalayabileceğiniz, hem işitsel hem de görsel olarak tatmin olabileceğiniz sistemleri dinlemeye davet ediyor. Mavi HiFi”ın ürün gamında Audioengine, Auidomat, Bryston, Cabasse, Melody, Music Hall Audio, Transrotor, Miller&Kreisel markaları yer alıyor.
www.mavihifi.com.tr
 

  4B SST2 4B SST2 STEREO POWER AMP  

Yeni Push on/off power switch”i ile tasarlanan ampli 8 ohm”da 300 watt güç üretiyor. 4 ohm”da 500 watt güce çıkan 4B SST2 ile bridge bağlantı ile 900 watt güç elde etmek mümkün. Balans ya da Unbalanced seçeneği sunan devasa güç anfisi, distortion (gürültü) değerlerini minimuma indirmiş. Ultra Low Noise transformatörler sayesinde dip gürültüsü duymak imkansız hale gelmiş.   

Transrotor ZET1

70″li yılların pikaplarıya günümüzün pikapları arasında dağlar kadar fark var. Bu farklılıklar sadece tasarımla sınırlı değil. Günümüzün pikaplarıyla analoğun keyfi çok daha güzel çıkıyor.
Transrotor ZET1 cilalı siyah karbon akrilik kasaya sahip. TR800S kol, TR MM Ucello kafa ve iğne ZET1″in katma değerleri. 45 cm en, 40 cm boy, 18 cm yüksekliğe sahip olan pikabın ağırlığı ise 18 Kg..

 

 

 

  P26/MPS2 BP26/MPS2 PRE AMP  

4B SST2 gibi güçlü bir ampliyi dizginlemek her pre amplinin harcı değil. Bu nedenle Mavi Hifi sistem önerilerinde yine Bryston”un P26/MPS2 model Pre-Amplisini tercih etmiş.
 

Dip gürültüsünü minimuma indirmek için ayrıca güç kaynağı kullanan pre”de 5 stereo RCA girişi 2 stereo RCA çıkışı yer alıyor. Bununla birlikte 2 XLR girişi ve 1 XLR çıkışı da mevcut. Altın kaplama girişler kullanan cihazda uzaktan kumanda ile ses ayarları yapılabiliyor. Bununla birlikte MM ve MC phono ya da DAC kullanmak mümkün. 
CABASSE EGEA3 Hoparlör

Hifi dosyamız için Mavi Hifi için tavsiye edilen hoparlör Cabasse Egea3 modeli oldu. 3 tollu kule hoparlör 90 DB. 55-24.000 Hz değerleri Egea3″ün yüksek ve alçak frekans sınırı ile ilgili kalitesinin göstergesi.  111Y X 29G X 41D ölçülerindeki hoparlör 30 Kg ağırlığında.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here