Ana sayfa Haber Hesabınıza başkaları da giriş yapıyor mu?

Hesabınıza başkaları da giriş yapıyor mu?

0

Google hesabınızın başkaları tarafından kullanılmaması için ne yapabilirsiniz merak ettiniz mi? İnternete ulaşabileceğimiz noktalar birbirinden faklı olabiliyor ve bizde kendimize ait bilgisayarları ya da tabletleri kullanmayabiliyoruz. Peki girdiğiniz hesaplarınızdan başkaları yaralanıyor mu nasıl öğrenebilirsiniz?

Hesabınıza başkaları da giriş yapıyor mu diye soran birçok insan için, hesaplarının tam anlamıyla kontrol etmelerini sağlayan bir uygulama mevcut.

Google, bu önemli güvenlik sorununa bir çözüm sunuyor. Hesaplarımızın başkaları tarafından kullanılma durumunu, cihazlar ve Etkinlik sayfası üzerinden kontrol edebiliyor ve kullanan birileri var mı görebiliyorsunuz bununla da sınırlı değil aynı zamanda, o cihazlardan girişi de engeleyebiliyorsunuz.

Google hesabınızın başka hangi cihazlarda kullanıldığını gösteren güvenlik sistemi ile hangi cihazlardan google hesabınıza girildiğini görebiliyorsunuz. 

Eğer gösterilen cihazlardan size ait olmadığını düşündüğünüz bir giriş söz konusu ise bu cihazı bu sayfa üzerinden kaldırarak tekrar o cihazdan giriş yapılmasını engelleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here