Ana sayfa Yazılım Herkes için Pardus, hem de ücretsiz!

Herkes için Pardus, hem de ücretsiz!

0

“Pardus Tanıtım ve Geliştirme Günleri” başlıyor

Etkinlik, bu yıl 23-24 Mart tarihlerinde Ankara Bilkent üniversitesi”nde yapılacak, ücretsiz olan katılım için www.pardusgunleri.org sitesinden online kayıt yaptırmak gerekiyor.

“Pardus Tanıtım ve Geliştirme Günleri” etkinliğinin  ikincisi bu yıl 23-24 Mart tarihlerinde Bilkent üniversitesi, EB Binası, Mithat çoruh Amfi”de gerçekleştirilecek.  TüBİTAK/UEKAE Pardus ekibi ve özgürlük İçin topluluğu desteğiyle TBD Genç Ankara ve Bilkent IEEE Bilgisayar Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte,  Türkiye”nin resmi ulusal işletim sistemi dağıtımı olan Pardus hakkında detaylı bilgiler verilecek. Ayrıca nasıl Pardus geliştiricisi olunabileceği anlatılacak ve açık kaynak felsefesi tartışılacak.

İlk panelin konusu “Açık Kaynak ve özgür Yazılım Felsefesi” olarak belirlendi. Günün diğer etkinliğinde ise Pardus geliştiricileri “Pardus”un Hikayesi ve Nasıl Pardus Geliştiricisi Olunur” konularında bilgi verecek. Günün son etkinliğinde ise Pardus”un her yönüyle  diğer dağıtımlar ile karşılaştırılacağı, pisi, rpm, deb ve konfigürasyon konularının ele alınacağı, “Karşılaştırılmalı Pardus ve Pardus Teknolojileri” ele alınacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here