Ana sayfa Mobil Herkes için iPhone ve iPad uygulama geliştirme

Herkes için iPhone ve iPad uygulama geliştirme

0

Teknoloji odaklı kitaplarıyla tanınan Ahmet Vural”ın son kitabı “iOS 4.0 ile iPhone ve iPad Programlama” piyasaya sunuldu

Kısa sürede tükenen “iPhone ile Programlama” kitabının iPad ile genişletilmiş ve iOS 4.0″a göre güncellenmiş hali piyasaya sunuldu. Ahmet Vural tarafından hazırlanan kitapta, iPhone ve iPad için uygulama geliştirme süreci tüm yönleriyle, baştan sona herkesin anlayabileceği bir dilde anlatıyor.
iPhone ile Programlama
Kitap iPhone ve iPad hakkında bilgilendirici bir bölüm ve App Store tanıtımıyla başlıyor. Uygulama geliştirme platformunun kurulumunu anlatan bölümden sonra Yeteri kadar Objective-C bölümüyle Objective-C ile tanışmamış olanlara bu konuda gerekli temel bilgi veriliyor. Cocoa Touch, Xcode ve Interface Builder konularının anlatıldığı bölümlerle programlama için gerekli altyapı okura aktarılıyor. Model View Controller sistemi, IBOutlet ve IBAction bölümleri programı yazılımsal ve görsel olarak yapılandırmayı kapsıyor. Plist ile Veri Saklama bölümünde ise verilerinizi nasıl saklayacağınızı anlatılıyor. iPad Versiyonu Oluşturma bölümünü izleyerek programlarınızın iPad versiyonlarını da oluşturabilirsiniz. iPad için Uygulama Geliştirme bölümü ile iPad”in kendine özgü güçlü yönleri kullanılarak iPad uygulamaları geliştirmek konusu paylaşılıyor. Quartz – OpenGL ES, Core Animation, Accelerometer, Core Location, GPS ve Yerelleştirme, Pusula Yayınları”ndan çıkan yeni kitabın diğer ayrıntılı konuları.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here