Ana sayfa Donanım Her yerde baskı alabileceğiniz mini fotoğraf yazıcıları

Her yerde baskı alabileceğiniz mini fotoğraf yazıcıları

0

Her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, kompakt makinenizin ayrılmaz parçası olacak mini bir fotoğraf yazıcısı istemez misiniz?

Fotoğrafçıların, özellikle de doğa fotoğrafçılarının dört gözle beklediği bahar ayları sonunda kapımızda. Havalar düzeliyor, aktiviteler, piknikler, geziler artıyor.
çektiğiniz fotoğraflar arttıkça basmak istediğiniz fotoğraflar da artıyor. Siz de her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, her yerde baskı alabileceğiniz, kompakt makinenizin ayrılmaz bir parçası olacak bir mini fotoğraf yazıcısı istemez misiniz? Cevabınız evet ise ve fotoğraflarınıza hemen kavuşmanızı sağlayacak Kodak, HP, Canon, Sony gibi bir yol arkadaşına ihtiyaç duyuyorsanız aksesuar dosyamıza mutlaka göz atın.
Bu tip cihazların göze çarpan ilk özelliği, standart yazıcılara oranla çok daha küçük olmaları.
Taşınabilir bir yazıcıyı bilgisayara bağlama şansına sahibiz. Bu bağlantı için güncel modellerin hemen hepsi USB arabirimini kullanıyor.

Ancak kısa sürede başarılı çıkışlar almak için illa ki bir bilgisayara ihtiyacınız yok.
Taşınabilir fotoğraf yazıcılarının büyük çoğunluğu, direkt olarak dijital fotoğraf makinesine bağlanabiliyorlar. Bu sayede bellekteki tüm resim dosyaları yazıcı tarafından görülüyor. Birkaç küçük ayarlamanın ardından baskı tuşuna basarak istediğimiz fotoğrafları kağıt üzerine aktarabiliyoruz.
 

  Kodak Easyshare G600
G600, akıllı tasarımı, akıllı kağıt tepsisi ve pilleri ile kolay taşınabiliyor; hareket halindeyken bile baskı almayı ve paylaşmayı mümkün kılıyor. G600 ile alınan baskılar, Kodak Xtralife kaplama özelliği sayesinde suya ve parmak izine dayanıklı oluyor, lekelenmiyor ve silinebiliyor. G serisi fotoğraf kağıdı kitindeki yüksek kapasiteli kartuş, baskıları daha uzun süreyle korumayı olanaklı kılıyor. G600 için özel olarak tasarlanan yeni fotoğraf kağıdı kiti, benzersiz bir fotoğraf kalitesi ve 100 adet bordürsüz 10×15 cm”lik baskı sağlıyor. İstenirse, yaratıcı ve eğlenceli baskılar için 10×15 cm”lik tek bir kağıda 1, 2, 4 ya da 9 fotoğraflı baskılar alınabiliyor. G600, Kodak EasyShare Z812 ve ZD710 dijital fotoğraf makineleriyle birlikte paket halinde satılıyor.
Firma: Kodak
Fiyat: G600 Printer Dock 149 YTL, Z812 ve 1 GB SD kart ile birlikte 649 YTL, ZD710 birlikte 499 YTL
 
HP Photosmart A826
HP, yeni “Photosmart A826 Ev Fotoğraf Merkezi” ile evde fotoğraf baskısı almayı tam bir keyif haline getiriyor. A826″nın geniş kapasiteli tepsisi sayesinde kullanıcılar, bir defada 100 fotoğraf basabiliyor; ayrıca kenarlıksız 10×15 cm ve 13×18 cm boyutundaki fotoğrafları, tatil kartpostallarını ve vesikalık fotoğrafları ev ortamında basabiliyorlar. HP Vivera Mürekkepleri”yle solmaya karşı dayanıklı, laboratuar kalitesinde fotoğraf baskısına olanak veren A826″da ayrıca kırmızı göz giderme, fotoğraf genişletme ve fotoğrafı çekilen kişiyi ya da nesneyi inceltme özellikleri de bulunuyor.
Firma: HP
Fiyat: 352 USD
 
 

 

 

  Sony DPP-FP95
Rahat kontrol ve çalıştırma için kolay kullanıcı arabirimi olan FP95, resim görüntüleme ve seçme için yüksek kaliteli, eğilebilen 3,6″ LCD ekrana sahip. FP95, bilgisayar veya özel beceriye gerek duymadan uzun ömürlü, laboratuar kalitesinde olağanüstü baskılar ve hediye fotoğraflar oluşturmanıza olanak tanıyor. baskı hızı 45 saniye olan FP95, diğer birçok dijital kamerayla uyumlu. Memory Stick™, SD, CompactFlash® veya xD ortamına kaydedilmiş görüntüleri 10 x 15 cm (4 x 6″ Kartpostal) boyutunda basıyor. Otomatik rötuş işlevleri ile bilgisayara gerek duymaksızın kırmızı göz azaltma, cilt pürüzsüzleştirme, pozlama düzeltme ve odaklama düzeltmelerini yapan FP95, tek renk, boyama, sepia ve balık gözü gibi özel filtre efektleri ile yaratıcı baskılar almanıza olanak tanıyor.  
Firma: Sony
Fiyat: 440 YTL
 
Canon Selphy ES1
Gezici fotoğraf işini yapanların benimsedikleri “bas çek” yöntemi, polaroid fotoğrafçıların yerini alıyor. Hızlı ve kolay kullanımlı Selphy ES1 de yüksek kaliteli ve dayanıklı fotoğraf baskılarını dilediğiniz her yerde alabilmenizi sağlayan kompakt bir yazıcı. Dijital kameranız ile çektiğiniz fotoğrafları kablolu ya da kablolusuz olarak Canon Selphy ES1 yazıcıya gönderiyorsunuz. Entegre mürekkep ve kağıt haznesiyle kompakt ve şık bir tasarıma sahip olan ES1, isteğe bağlı şarj edilebilir pille kullanılabiliyor.
Kırmızı gözleri giderme özelliğine sahip yazıcıyı elinizde çanta gibi taşıyabilirsiniz. 300×300 dpi çözünürlükle hafıza kartından direkt baskı imkanı veren ES1, renkli 2.5″ LCD ekrana sahip. çerçevesiz, çerçeveli posta kartı, tarih ekli posta kartı, DPOF baskı, dosya isimli baskı, sabit boyut baskı, vesikalık baskı, video baskısı, renklerim efekti ile baskı, tek resim basma, tüm resimleri basma, kırparak basma, 2″li, 4″lü, 8″li baskı seçenekleri ile 100 yıl dayanıklı baskılar alabilen, PC ve Mac uyumlu ES1 ile IrDA bağlantısı veya opsiyonel bluetooth adaptörüyle cep telefonundan, fotoğraf makinesinden veya video kameradan kablosuz baskı almanız da mümkün.
Firma: Canon
Fiyat: 199 Euro
 
 
  HP Officejet H470
HP Officejet H470, en hızlı taşınır yazıcılardan biri. Dakikada 22 adet siyah-beyaz, 18 adet renkli çıkış alabilen H470, şarj edilebilen lityum-ion bataryası ile dilediğiniz yer ve zamanda baskı almanızı sağlıyor. Batarya tam şarj edildiğinde, 480 sayfaya kadar çıktı almak mümkün.
Opsiyonel bluetooth ya da kablosuz bağlantı adaptörü ile doküman ve fotoğraflarınızı kablosuz olarak basabiliyorsunuz. Fotoğraf makineniz dışında notebook, PC, PDA, hafıza kartları gibi farklı kaynaklardan baskı almanız da mümkün. Opsiyonel 12v araba adaptörü ile arabanızda bile fotoğraf ve dökümanlarınıza kolayca ulaşabiliyorsunuz. H470, profesyonel özellikleri, ince ve hafif yapısı ile yanınızda taşımaktan zevk alacağınız bir yazıcı olacak.
Firma: HP
Fiyat: 349 USD

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here