Ana sayfa Haber Her tepe seviye modelin bir Windows 10 Mobile varyasyonu üretilecek

Her tepe seviye modelin bir Windows 10 Mobile varyasyonu üretilecek

0

Windows 10 Mobile sistemi henüz yaklaşık yüzde 4 veya yüzde 5 civarlarında kullanım görüyor. Microsoft Lumia‘ların yeni modelleri 950 ve 950 XL modelleriyle birlikte bu kullanım seviyeleri şubat ayı sonuna kadar yüzde 7 veya 8’e kadar yükselecektir, Lumia ekosistemi içerisinde. Microsoft bu rakamları kendi açısından yükseltmek adına bir işletim sistemi açılımına gidiyor ve bu açılıma göre çin’deki çoğu üreticiler Android sistemlerinin yanısıra akıllı telefonlarında Windows 10 Mobile sistemini yüklenmesine ve çalıştırılmasına izin verecekler. Bu üreticilerden biri de Xiaomi. Xiaomi mi5‘in bir varyasyonu Windows 10 Mobile sistemine sahip olacak ve muhtemelen MWC 2016 fuarında tanıtılacak. 

Bunun yanısıra yaklaşık 1 yıldır LG‘nin bir Windows 10 Mobile sistemiyle akıllı telefon piyasaya süreceği konuşuluyor, LG bu sistemin tam olarak hazır olmasını bekliyor şimdilik. Windows Phone sistemindeki akıllı telefonlar genelde, tepe seviyelerin bir segment düşük hazırlanırdı ve “alternatif” olarak mağazalarda yerini alıyordu. Windows 10 Mobile’ın Continuum vev Surface Hub gibi çözümleri, Windows 10’un kullanılabilirliğini artırdı ve üreticiler artık Windows sistemine daha sıcak bakıyorlar.

Bu gelişmelere göre; LG, Samsung, Xiaomi, Lenovo ve Asus gibi üreticiler, 2016 yılı itibariyle tepe seviye ve premium olarak adlandırdıkları akıllı telefon modellerine ayrıca Windows 10 Mobile varyasyon modelleri ekleyecekler. Zaten LG‘nin G5’e bir de Windows 10 Mobile versiyonu ekleyeceği düşünülüyor, şimdi ise Samsung’un Windows 10 Mobile modelleri bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here