Ana sayfa Makale Her bütçeye göre en iyi pikap setleri

Her bütçeye göre en iyi pikap setleri

0

Bir kere plaktan müzik dinlediyseniz ondan vazgeçmek ve o duyguyu tatmin etmek biraz zor olacaktır. Belki bir arkadaşınızın evinde müthiş bir dinleme tecrübesiydi ya da belki yıllarca onları çalmanın iyi bir yolu olmadan kayıtları topladınız, ancak bir kere muhteşem analog sesi dinleme arzunuz oluştuğunda onu başka hiçbir şey gideremez. En iyi plak sistemleri, geçen yılın o verimli sesleri ile eğlenmenizi ve sesin erken dönemlerinin ritüellerini kutlamanızı sağlar.

Pek çok hoparlör, amplifikatör ve pikap mevcut olduğundan, koleksiyonunuzu dinlemek için iyi bir sistem kurmak amacıyla nerden başlanacağını bilmek zor olabilir. Aşağıda, daha önce hiç olmadığı kadar analog ses deneyimlemek isteyenler için ekonomik ve verimli bir seçenekten, uslanmaz bir ses cihazları meraklısının seviyesine kadar değişen üç farklı pikap sisteminin ana hatlarını sunuyoruz.

 

2.000 TL”nin altında set önerimiz
Stanton T62 direct-drive pikap
JBL Professional LSR305 hoparlör
Pro-Ject Phono Box E Ses ön amfisi

Toplam fiyat: 1,900 TL

Harcadığınız her kuruşun karşılığını almak istiyorsanız, bu basit üç parçalı sistem bu fiyata sizi şaşırtabilir. Daha pahalı sistemler kadar gösterişli olmasa da, Stanton’un T62 pikapları plağınızı etkileyici bir kalite ile çalarken, önümüzdeki yıllarda da kullanabileceğiniz DJ tasarımlı bir yapı sunuyor. Basit ve mükemmel bir ses çıkışı sunan ses amfisi Pro-Ject’in Phono Box E”si , bu temel plak deneyiminin tadını çıkarmak için pikabın sinyalini artıracaktır – JBL’in LSR305 hoparlör çifti de şaşırtıcı derecede uygun fiyatla geliyor. Stüdyo kullanımı için tasarlanan bu güçlü monitörler amplifikatör gerektirmez, olağanüstü ses görüntüleme ve fiyat dengesi sunar ve sade siyah üzerinde siyah görünümü, neredeyse tüm dinleme alanlarında şık durur. 

 

8,000 TL”nin altında set önerimiz
Pro-Ject Debut Carbon pikap
ELAC Uni-Fi UB5 hoparlör
PS Audio Sprout entegre amfi

Toplam fiyat: 7,500 TL

Bu fiyata, orta seviyelerde en iyi ses sistemi ekipmanı seçeneklerinden üçünü içeren bu temiz ve hafif sistemden başka bir şey düşünmeyin. Pro-Ject Debut Carbon pikap, favori plaklarınızdaki kayıt izlerini olağanüstü derinlik ve berraklık ile takip etmek için birlikte çalışan, Ortofon 2m Red iğne kartuşu ve karbon fiber pikap kolu gibi ileri teknoloji özellikleri ile birlikte muhteşem bir ses sistemidir. Ses buradan, ses dünyasında çok sevilen, küçük ama güçlü bir PS Audio Sprout entegre amplifikatörüne gider. İki basit düğme ve dahili bir ses ön amfisi ile, ceviz desenli kaplama ve işlenmiş alüminyumdan oluşan bir kasadan parlak bir ses çıkıyor. İşaretiniz buradan, şimdiye kadar duyduğumuz 2,000 TL”lik en iyi sesli hoparlör seti olan ELAC Uni-Fi UB5″e gelir. Hoparlör, en sevdiğiniz parçaları, bir stüdyo kontrol odasında olduğunuza yemin edebileceğiniz netlikte yeniden üretir. 

 

Fiyat önemli değilse, set önerimiz
Clearaudio Concept pikap
Rogue Audio Sphinx Amplifier
KEF LS50 Mini Monitör

Toplam fiyat: 18,500 TL

Elbette, fiyatın önemli olmadığı böyle bir kategoride size yüksek maliyetli ekipmanlar önerebiliriz, ancak dürüst olalım: çoğu ses ekipmanının üst ucunda cidden çok iyi bir karşılık alamazsınız. Hi-fi ekipmanlarıyla olan deneyimimiz göz önüne alındığında, para konusunda endişelenmememize rağmen, daha makul davrandık, müzik dinleme odamız için bu üç harika ekipmanı önerdik. Nispeten ulaşılabilir bu fiyat sizi aldatmasın, bu kombinasyon karşınıza çıkacak en şaşırtıcı maliyetli sistemlerle bile elde edemeyeceğiniz bir sonucu verir.
Her şey basit ve şık Clearaudio Concept pikap ile başlıyor, plağınızı şaşırtıcı bir çeviklik ve netlikle çalacak ve disklerinizdeki en ustaca sesleri bile çekip çıkaracaktır. Bunu, sevdiğiniz sanatçıların en derin ses tonu yapılarını ve ses detaylarını ortaya çıkarmak için oldukça şık Rogue Audio Sphinx entegre amfi ile eşleştirdik. Oldukça tutulan (ve şaşırtıcı derecede güzel) KEF LS50 gibi olağanüstü hi-fi hoparlör seti ile kullandığınızda, ses sisteminizin herhangi bir bölümünü gelecek yıllarda değiştirmek için sebebiniz olmayacaktır. Bu en iyi ses donanımı sizinle müziğin arasındaki engellerin kaldırılması için tasarlanmıştır ve bu sistem bu işi görür. 

 

Genel notlar 
Bunlar bu sistemlerin ana bileşenleri olmasına rağmen, doğru kablolara, hoparlör sehpalarına ve her kurulumdan en iyi sesi elde etmek için iyi ayarlanmış bir odaya ihtiyaç duyacaksınız. Ayrıca, dinleme odasından en iyi şekilde yararlanmak için akustik konusunda biraz araştırma yapmanız gerekir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here