Ana sayfa Donanım Hem 3D hem akıllı

Hem 3D hem akıllı

0

üç boyutlu akıllı dünyaya hoşgeldiniz!
 

Bundan 3-4 sene önce, 3D televizyonlar yeni yeni parlıyorken herkesin aklında bir soru vardı: Bundan sonra ne olacak? Bu soruya cevap çok gecikmedi ve Smart TV kavramı kısa süre içerisinde tüm televizyonları sardı. Smart TV sayesinde televizyonlar internete bağlanabiliyor, Facebook, Skype, Twitter gibi çeşitli internet uygulamalarını görüntüleyebiliyordu.
 
3d televizyonlar
 
Hepimizin beklediği üzere hem 3D hem Smart TV özellikli televizyonlar için de çok beklememize gerek kalmadı. Kısa sürede maliyetleri düşürerek bu televizyonlar için seri üretime geçen firmalar, artık bizlere 3 boyut teknolojisini daha akıllı bir televizyon ile birlikte sunuyor.

 

Panasonic VIERA 55VT30 NeoPlasma 3D TV (EDİTöRüN SEçİMİ LOGOSU)

3D deneyimini Panasonic’in gelişmiş plazma teknolojisi Neoplasma ile yaşadınız mı? Denemeyenler için sonucu söyleyelim; Son derece başarılı! THX sertifikasına sahip 55 inç ekranlı Panasonic Viera VT30, 3D konusunda eşi benzeri zor görünen türden bir 3D deneyimi sunuyor. Tam 600 Hz’de IFC PRO teknolojisiyle çalışan ekranının Full HD kalitesi de en az 3D kalitesi kadar büyüleyici. Wi-Fi aparatı sayesinde TV’yi internetle birlikte kullanabilmek mümkün. İnce ve şık tasarımıa sahip VT30, Viera Connect uygulamaları sayesinde Skype, Facebook gibi popüler internet uygulamalarına erişebiliyor. Yani 3D özelliğiyle olduğu kadar Smart TV özelliğiyle de beğenimizi kazanmayı başardı.
 

panasonic viera
 
Infinite Black Pro ve High Contrast Filter Pro (Yüksek Kontrast Filtresi) teknolojileri sayesinde renkler ve görüntü kalitesi, piyasadaki diğer televizyonların aksine çok daha canlı ve gerçekçi görünüyor. NeoPlasma teknolojisi sayesinde plazma dünyasına can veren Panasonic, bu bayrak taşıma görevini başarıyla yerine getiriyor. TV’yi izleme açısı konusunda bir kısıtlama yok. İsterseniz 178 derecelik açıyla izleyin, ekranda kararma göremiyorsunuz. Ayrıca Panasonic VT30 ile birlikte iki tane 3D Active Shutter gözlük geliyor.
 
Tamamlayıcıları

Panasonic DMP-BDT310
Pratik kullanıma sahip son derece başarılı bir 3D Blu-ray oynatıcı olan BDT310, 3D film oynatabildiği gibi, başarılı da bir 2D-3D çeviricisi mevcut. Hızlı ve pratik kullanımı itibariyle piyasadaki en cazip seçeneklerden de birini oluşturuyor. öte yandan fiyat etiketinin de biraz yüksek olduğunu söylemeliyiz.

  panasonic dmp-bdt310
     
   KEF T105
5.1 ses sistemi arıyorsanız, size kolay bulamayacağınız bir ürünle karşılık veriyoruz. Tıpkı BDT310 gibi yüksek fiyat etiketine sahip olması gözünüzü korkutmasın, başarılı ses performansıyla evinizi adeta işitsel şölene çevirecek olan sistem, Panasonic 55VT30 ve BDT310 ile birlikte mükemmel bir uyum yakalayacaktır.

 

LG 55LW650T
Newtech Kasım sayısında yer alan Dev Ekran TV’ler başlıklı dosya konusunda da üzerinde durduğumuz LG 55LW650T, 3D kalitesinin yanı sıra Smart Tv özellikleriyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Pasif 3D teknolojisini kullanarak kullanıcıları daha pratik bir gözlük edinmeye davet eden TV, böylece maliyetten de avantaj elde ederek piyasa fiyatını rakiplerinden biraz daha düşük tutmayı başarıyor.
  lg 55lw650t
Facebook, BBC iPlayer, LoveFilm, Twitter, Skype gibi dünya çapında popüler uygulamaların her birine sahip olan ürünün ayrıca LG App Store adında bir de uygulama mağazası yer alıyor. İnternet menülerinin pratik olduğunu söylemek zor, fakat alışma evresini geçtikten sonra işinizi rahat bir şekilde görebileceğinizden şüpheniz olmasın.

Pasif 3D teknolojisi, polarize görüntüyü camların her birine aktarıyor ve 3D görüntü, gözlüğün üzerinde oluşturuluyor. Bunun avantajları arasında TV ekranının, daha fazla görüntü kalitesine odaklanılması yer alıyor. Sonuç olarak LG 55LW650T, Smart TV özellikleri ağır basan bir 3DTV olarak bizden onay almayı başarıyor.
 

samsung ue55d8000    Samsung UE55D8000
Estetik televizyon anlayışına sahipseniz, belki de göz atacağınız ürünlerin başında Samsung UE55D8000 geliyor. Şıklığın adeta tanımını yapan UE55D8000, 55 inç ekran boyutu ve başarılı 3D performansıyla, hem kullanıcıları hem de tekno marketlerdeki ziyaretçileri kendisine hayran bırakmayı başarıyor. Samsung, Smart TV konusunda bir hayli başarılı. 
Şık menü ve kullanıcı arayüzünün dışında zengin ve doyurucu içerik ile kullanıcılara hizmet veren Smart TV arayüzü, tıpkı rakipleri gibi BBC iPlayer, Skype, Twitter, Facebook gibi popüler uygulamaları içerisinde barındırıyor. öte yandan Samsung internet içeriği, bu uygulamaları size unutturacak kadar geniş. Adeta yeni bir dünya sunan televizyon, internet televizyonu konusunda rakiplerine parmak ısırtıyor.

Son derece ince bir yapıya sahip olması, UE55D8000’i daha da cazip hale getiriyor. Ekranı sarmalayan çerçevenin yalnızca 5 mm kalınlığında olduğunu söyleyelim. 3D kalitesiyle de bizden geçer puan almayı başaran Samsung UE55D8000, hem başarılı Smart TV özellikleri hem de doyurucu 3D içeriğiyle kullanıcılarını bekliyor.

 

Sony KDL-55EX723
Hem 3D hem Smart TV konusunda rakiplerinden geri kalmayan Sony, bu alanda piyasaya sürdüğü birçok TV’ye sahip. Bunların arasında ise fiyat/performans oranıyla bu sayfalarda ağırlamayı tercih ettiğimiz ürünün adı ise KDL-55EX723. LED arka ışıklandırmalı dinamik kontrast ayarına sahip TV, Sony’nin deyimiyle bir “Mega TV”. Ne kadar mega olduğunu anlayabilmek için daha yakından inceleyebiliriz.
   sony kdl-55ex723
Adından da anlaşıldığı üzere televizyonun ekran boyutu 55 inç. Bu büyüklükteki bir ekranda dinamik kontrast teknolojisi, renklerin olduğundan daha canlı ve siyah görüntülerin daha yüksek performanslı görünmesini sağlıyor. Bu şüphesiz önemli bir avantaj. öte yandan 4 HDMI’lı TV’nin HD performansı, tahmin edildiği üzere son derece başarılı. Sony’nin belki de en iyi olduğu konuların başında geliyor 3D teknolojisi. Bunun yanına Smart TV özellikleri eklenince, EX723 için hayli başarılı diyebiliriz. Mega mı? Bu kararı size bırakalım.
 
panasonic tx-p50gt30   Panasonic TX-P50GT30
Etkileyici görüntüler, derinlemesine online içerikler, şık görünüm… Bu özelliklerin hepsini bir arada barındırmayı başaran 50 inç ekranlı Panasonic P50GT30, yüksek kontrast oranıyla şeker gibi görüntü sunmayı başarıyor. Bu televizyonun görüntü kalitesi ciddi anlamda bizleri kendisine hayran bırakmayı başardı. 
Ayrıca şık görünümü, televizyona sahip olma duygusunu tetikliyor. P50GT30’un ses kalitesi ise görüntü kalitesi kadar üst düzey değil. Fakat bu, asla ses kalitesinin kötü olduğu anlamına gelmemeli. öte yandan böyle bir televizyonu ayrı bir ses sistemiyle birlikte kullanmak hiç yakışık almaz.

Tıpkı rakipleri gibi Panasonic P50GT30 da Facebook, Twitter, BBC iPlayer, Skype gibi uygulamaları kullanıcılarına sunuyor. öte yandan Viera Connect’in kullanıcılara sağladığı avantajlar arasında doyurucu online içerik yer alıyor. Film kiralama servisleri sayesinde edineceğiniz filmleri yüksek kaliteyle P50GT30 üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here