Ana sayfa Donanım Hedef: Yılbaşı Hediyeleri – Konu: Fotoğraf

Hedef: Yılbaşı Hediyeleri – Konu: Fotoğraf

0

Yılbaşı alışverişleriniz için her bütçeye uygun ipuçları burada!

Sevdiklerinize yeni yıl hediyesi olarak fotoğraf makinesi hediye etmeye ne dersiniz?

 

Yeni yıla, 2013″e merhaba demeye hazırlanıyoruz. Bu zaman diliminin en önemli ve en neşeli detaylarından biri de sevdikleriniz için yapılan hediye araştırmaları. Bu konunun sizler için ne denli zorluklar ifade edebileceğini tahmin ediyoruz. Bizlerde bu konuda sizlere bazı tavsiyelerde bulunarak yardımcı olmaya çalışacağız.

 

DSLR Opsiyonları
Bir DSLR”ye adım atmak isteyen, bunu size sıklıkla bahseden bir yakınınız mı var? Aklınızdan onlarca DSLR modeli arasından bir seçim yapıp karşınızdaki kişiye o büyük sürprizi yapmak mı geçiyor? Ona bir Canon EOS 650D, Sony Alpha 37 ya da Nikon D5200 hediye edebilirsiniz. Her üç seçenekte DSLR”ye ilk adım için çok iyi ve adım adım fotoğrafa bakış açısını geliştirecek özellikleri bir arada taşıyor.
 

 

 

 

Aynasız Sistemliler
Fotoğrafa meraklı olan ancak taşıması daha kolay opsiyonlara daha yatkın kişiler daha ilk bakışta, fotoğrafa dair ilk konuşmalarında anlaşılır. Sürekli olarak DSLR fotoğraf makinesi kalitesini aradığını söyleyen ancak bunu daha kompakt fotoğraf makineleri ile başarmak istediğini de ekleyen dostlarınız için aynasız sistemli olarak nitelendirdiğimiz fotoğraf makinelerinden biri tercih edilebilir. üstelik bu fotoğraf aygıtları, DSLR kalitesine çok yakın olmalarına ek olarak oldukça yaratıcı ve renkli seçenekler sunmaktadır. örneğin bir Canon EOS M”nin hem siyah hem beyaz hem de kırmızı renk seçenekleri mevcut. Samsung”un dikkat çekici pembe renk alternatifleri, Pentax”ın adeta bir oyuncak robotu andıran seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Olympus”un havalı aynasızları da çok iyi bir hediye olacaktır. Fujifilm”in yetenekli aygıtları, Nikon”un güçlü J2″si ve son olarak dünyada bu sistemin öncüsü olan Sony”nin NEX serisinden 5N güzel bir hediye olabilir.

 

 

Kompakt Olsun Diyenlere…
Kompakt fotoğraf makinesi gerçekten kapsamı daha geniş bir hedef kitlesi için idealdir. Hem küçük hem de hafif olmalarının yanında çok iyi video  kaydı da yapılabilen kompakt fotoğraf makinelerinin seçenek yelpazesi de geniştir. Fiyatları ise aşağı yukarı 150 TL”den başlar. Bir teknoloji mağazası ya da fotoğraf makinesi satan diğer yerlere giderek alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Casio”nun her biri birer moda ikonu olan modellerine ve Fujifilm”in ülkemizde önemli satış başarılarına imza atan efektif özelliklerle dolu kompaktlarına mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.  Casio”da Exilim Serisi”nden N10, N1 ve N20″ye göz atmayı unutmayın. 
 

 

 

Adobe Photoshop Elements 11
Fotoğraf makinesi satın aldınız. Ama bir eksiklik var: Adobe Photoshop Elements yazılımı tabii ki. çekmiş olduğu fotoğraflarda yaratıcılığını bilgisayar karşsısındayken de göstermek isteyen sevdiklerinize Photoshop Elements 11 yazılımı hediye edebilirsiniz. Türkçe sürümün İngilizce(orijinal)sürümden hiçbir farkı bulunmuyor. Yaratcılık söz konusu olduğunda Adobe”un endüstri standartlarını belirleyen ikonik bir marka olduğunu belirtmekte fayda var ve Photoshop Elements 11 paketinin fiyatını da: Sadece 130 TL.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here