Ana sayfa Donanım HD TV, Blu-ray, sinema sistemleri ve oturma odanız

HD TV, Blu-ray, sinema sistemleri ve oturma odanız

0

Showtime

Full HD Blu-ray filmler ve sonrasında 3D filmler çıkmaya başladığından bu yana teknoloji üreten firmalarda farklı adımlar atmaya başladı.
Artık en kaliteli görüntünün, en kaliteli sesin “Blu-ray Disk”lerle sunulduğu günümüzde, sinema keyfi, evde de fazlasıyla yaşanıyor. Firmalar her türden son kullanıcılara ulaşmak için ürünleri piyasaya sürmeye devam ediyor. Tabii kristal netliğinde görüntü için HD TV ve Blu-ray okuyucu; en iyi sesi almak için ev sinema sistemine ihtiyacınız var. Ancak böyle söyleyince gözünüz korkmasın bu ürünlere ulaşmak eskisinden çok daha kolay hale geldi.

 

 

Panasonic sinema paketinizi hazırladı
VT20 3D TV, Blu-ray oynatıcı ve 2 Blu-ray film

Panasonic, VIERA VT20, Blu-ray oynatıcı ve iki adet 3D film ve yine iki 3D gözlükten oluşan kapsamlı ürün paketiyle evde sinema keyfini benzersiz bir deneyime dönüştürüyor. NeoPDP Full HD 3D TV özellikli VT20, üstün siyah dengesi ve kontrastı ile dikkat çekiyor. 50 inç”lik dev 3D televizyon bu boyutuyla evde sinema perdesi varmış hissi uyandırıyor. Panasonic üç boyutlu görüntülerde olduğu gibi 2 boyutlu görüntülerde de gerçekten iyi bir performans sergiliyor. Gerek kontrastı, gerek renkleri, gerekse de tepkime süresiyle her türden filmi sinema canlılığında evinize taşıyor.

 

 


DMP-BDT300
Her boyutta canlı görüntü

Panasonic”in en özel Blu-ray okuyucularından birisi olan DMP-BDT300, üç boyutlu NeoPDP televizyon VT20 ile mükemmel bir uyum içinde çalışıyor. 3D çıkışında perspektifi en gerçekçi şekilde verdiği gibi, klasik iki boyutlu görüntilerde ise renkleri ve kontrastı VT20″ye mükemmel bir şekilde aktarıyor. BDT300 ağ performansı ile de oldukça şaşırtıcı bir ürün… VIERA CAST ve DLNA özelliğinin yanısıra kablosuz bağlantı adaptörü sayesinde kullanım rahatlığı sunuyor.


SC-BT330
Sesler de filmi anlatır

Eğer gerçekten farklı bir evde sinema deneyimi yaşamak istiyorsanız VT20 ile başka bir ev sinema sistemi kullanabilirsiniz. Panasonic”in 2010 yılı için piyasaya sürdüğü SC-BT330 ile ev konforunda gerçek bir sinema kalitesi yakalamak oldukça kolay. SC-BT330 modeli, gerçekçi niteliğiyle fark yaratan bir “Sinema Surround” deneyimi yaşatabilme yeteneğiyle öne çıkıyor. Kullanılan televizyonun, VIERA Link bağlantı özellikleri içeren bir Panasonic VIERA olması ise ek avantajlar getiriyor çünkü dil ve ekran boyutu ayarları otomatik olarak yapılıyor.

 

 


Ice Age
Buz devri Blu-ray”de

Ice Age, Panasonic ev sinema sistemi ile birlikte paket olarak geliyor. çok sevilen ve serisi çekilen animasyon filmi Blu-ray olarak izlemek artık mümkün, Manfred, Sad, Diego ve diğer Ice Age karakterlerini kristal netliğinde seyretmek isteyenler için Blu-ray formatı raflarda yerini aldı.

 

 


Toshiba SL 733
Full HD LED farkı

Regza serisiyle, LCD panel ve arkadan aydınlatmalı LED TV”lerde büyük başarı yakalayan Toshiba, SL serisiyle HDTV”ler arasında fark yaratmak istiyor. SL 733 “çoklu Ekran Görünümü” uyumluluğuyla gerçekten fark yaratacak gibi duruyor. Yeni seri, izleyicilerin farklı cihazlar arasında farkılı bağlantı ve senkronizasyon araçlarını kullanarak kolayca içerik aktarımı yapabilmelerine imkan veriyor. Bu da farklı ortamlar üzerinden film oynatmak isteyen kullanıcılar için, ev sineması söz konusu olduğunda büyük avantaj sağlıyor. Windows 7 ile tam uyumlu olan Toshiba SL 733, “play to” fonksiyonu ile Win7 yüklü bir bilgisayardan hızlıca içerik akışı çekebiliyor. Toshiba Regza SL 733, 40 inçlik modeliyle evinizi sinema solununa dönüştürüyor.

 


Toshiba BDX2000
Gerçek bir HD ev eğlencesi

Toshiba”nın gerçek ev eğlencesi için tasarladığı Blu-ray oynatıcısı BDX2000, Regza LCD TV”ler ile kullanıldığına Full HD sinema keyfini evinize getiriyor. BD-Live özelliği ile internetten kullanımına internetten ek özellikler yükleyebilen BDX2000, hafıza kartı yuvası sayesinde ise eğlence istasyonuna dönüşüyor. Master Audio Essential özelliği sayesinde arkasında bulunan ses çıkışlarına gerçek Dolby Surround ileten BDX2000 evde sinema keyfini katlayacak bir Blu-ray olarak dikkat çekiyor.

 

 


B&W CM serisi
TV ve Blu-ray”inizi ödüllü sistemle tamamlayın

ürettiği audi çözümleriyle İngiltere”nin ve dünyanın önemli markalarından birisi haline gelen B&W (Bowers and Wilkins) CM serisi ile klasik ve modern çizgileri bir araya getiriyor. Bu çizgiler sadece tasarım anlamında değil, yapım aşamasında da klasik ve modern dokunuşla vücuda getirilmiş. Her hoparlörün mekanik dizaynı en duru ses vermesi için klasik B&W tasarımıyla üretilirken; akustiği hakim kılmak için, çalışan sistem modern teknoloji kullanılarak tamamlanmış. Bu felsefe ışığında üretilen CM Serisi, mini monitör hoparlör (CM1), taban hoparlörü (CM7) ve center hoparlörden (CMCenter) oluşuyor. Serinin hoparlörleri evde sinema keyfinizi minimal olarak tamamlayacak tüm öğeleri barındırıyor.


Clash of the Titans
Sonsuz erk için bitmeyen savaş

İnsanların krallara, kralların da tanrılara karşı başkaldırmasına sebep olan nihai güç savaşı 2010 yapımı film ile sinema ekranlarına çıktı. Dünyayı yok edebilecek güçteki bu savaş, Blu-ray disklere de girdi. Tanrı olarak doğmuş, ancak insan olarak yetiştirilmiş Perseus”un güçler dengesindeki macerasını etkileyici ses efektleriyle izlemek istiyorsanız, bu sistemle birlikte tavsiye ediyoruz.

 

 


Samsung LED 7000
3D görüntüler LED canlılığıyla

Bizleri LED ekranlar ve 3D teknolojisi ile tanıştıran Samsung, LED,serisiyle üç ya da iki boyutlu filmler farketmeksizin sinema salonunu evinize taşıyor. 3D LED 7000 serisinin ultra ince tasarımı, 3D HyperReal Engine ve rakipsiz multimedya bağlantı özellikleriyle yepyeni bir eğlence dünyasına adım attığınızı farkediyorsunuz. Yüksek kontrast oranı ve hızlı tepkime süresiyle LED 7000 en hareketli sahnelerde bile renkleri ve aksiyonu es geçmiyor. 3D görüntüler söz konusu olduğunda ise daha gerçekçi ve sarmal bir sinema keyfi için tüm renk yelpazesini kullanıyor. Samsung LED 7000 ayrıca kumandanız üzerinden tek bir tuşa basarak 2D görüntüleri 3D”ye dönüştürerek üç boyutlu görüntüye istediğiniz anda ulaşma imkanı sunuyor.


Samsung BD-C6900
Blu-ray de boyut değiştirdi

Samsung, 3D Blu-ray oynatıcısı ile kullanıcılara, evlerinde 3D sinema keyfini yaşamaları için komple bir çözüm sunuyor. Normal televizyon izleme deneyimlerine üçüncü bir boyut katmak isteyenler için Samsung 3D işlemcisinin içine otomatik-dönüştürme teknolojisini de Blu-ray player içine entegre edilmiş. Sektörde bir ilk olan bu teknoloji, PC”ye gerek kalmadan, 2D içerikleri gerçek zamanlı olarak 3D”ye dönüştürme özelliği taşıyor. Kullanıcılar izledikleri filmi, belirli bir seviyede derinlik ve netlik katarak üçüncü boyuta taşıyabiliyor.

 

 


Samsung HT-C550
Fotoğraf netliğinde görüntü, en duru ses

Samsung BD-C6900″u da içinde barındırması bu ev sinema sistemini, titreşimsiz fotoğrafik görüntü sağlamada bir adım öne geçiriyor. Yeşil temalı ve çevre dostu olarak üretilen C550, yüzde 30″a varan enerji tasarrufu ile cebinizi de düşünüyor. “Crystal Sound” amfisi ile orta ve alt sesleri en duru şekilde verirken; daha güçlü üst ve bas sesler için geri beslemeyle bu tondaki sesleri güçlendiriyor. Uygun yerleşim yapıldığında oldukça tatminkar düzeyde çevresel ses veren Samsun HT-C550, evde sinema keyfinizi LED 7000 ile birlikte gerçek anlamda farklı bir boyuta taşıyacakmış gibi görünüyor.


Shrek
Yeşil canavar blu-ray”de

Kendi bataklığında tek başına yaşayan kötü huylu, yeşil renli dev Shrek”in, bataklığını masal kahramanlarınının istilasından kurtarmak için çıktığı maceranın üzerinden 9 yıl geçti. 2001 yılında vizyona giren film o kadar sevildi ki, Shrek 3 3D olarak bu yıl karşımıza çıktı. Serinin ilk filmini, animasyon sevenler şimdi Blu-ray disklerde izleyebiliyor.

 

 

 

Philips LED 9000 Pro
Ambilight teknolojisiyle duvarınız sinema perdesi

çok farklı özellikleri bir araya toplayan 40 inç”lik Philips, ilk bakışta tasarımıyla dikkat çekiyor. “Ambilight Spectra 3″ özelliği o an ekrandaki renk yoğunluğuna uyacak şekilde duvara ışık vererek bu ışığın rengini ve parlaklığını görüntüye uyduruyor. Böylece oturma odanızın duvarı bir sinema perdesini andırıyor. Perfect Pixel HD Engine” teknolojisini ise her pikselin, çevredeki piksellerle uyumlu olmasını sağlayarak, renk geçişlerinde doğallık ve kusursuz kotrast sunuyor.

 

Philips HTS 7540
Sinema ayarında surround salonunuzda

Philips”in alüminyum ve metal kaplama kullanarak şık bir tasarım sağladığı HTS7540, Blu-ray oynatıcısı ve kaliteli hoparlörleriyle yüksek çözünürlüklü ses ve görüntüye kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Dijital amplifikatörle güçlü ses çıkışı veren, DoubleBASS teknolojisi ile donatılan HTS7540, konik yapılı tweeter”ları son derece net ve güçlü orta düzey ses üretiyor. Clear Voice teknolojini barındıran Philips ev sinema sistemi, film ve müziklerdeki seslerin net algılanmasın sağlıyor. Blu-ray oynatıcının en büyük özelliklerinden birisi ise, sıkı?tırılmamı? surround ses sağlaması. Böylece sinema salonundaki güçlü sistemlerle en ince ayrıntısına kadar duyduğunuz ses efektlerini evinizde de kaçırmamış oluyorsunuz.

 

 

Big Fish
Renklerle anlatılan hikaye, Ambilight ile hayat bulsun

Tim Burton”un 2003 yapımı masalsı draması Big Fish, renklerdeki canlılığı konudaki sadeliği ile izleyen birçok sinemaseverde harika duygular uyandırmıştı. Baba ve oğullar arasındaki kuşak çatışmasını, babanın anlattığı masallardan sıkılan oğul Will Bloom üzerinden anlatıldığı film, nesil farketmeden herkesin sevebileceği bir film. Tim Burton”un, tüm renkleri en doğal haliyle kullandığı Big Fish, Philips”in Ambilight teknolojisi ile birleştiğinde gerçekten salonunuzda görsel bir şölen yaşatabilir.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here