Ana sayfa Haber Hayatınızı düzenlemeye yardımcı olacak iOS uygulamaları

Hayatınızı düzenlemeye yardımcı olacak iOS uygulamaları

0

iOS cihazlarının en güzel yanlarından biri de sizi her an ve her koşulda çepeçevre sarması. Müzik dinlemeniz mi gerekiyor, bir iki tıkla ses kulaklarınızda; oyun mu oynayacaksınız yüz milyonlarca uygulama arasından seçim sizin elinizde. Peki ya iş ya da spora ilişkin uygulamalar… İlk cümlede bahsettiğimiz gibi cihazınız sizi sarıyor; hem de istemediğiniz kadar sıkı bir şekilde.

 

iPad ve iPhone”a dair en beğenilen özelliklerden biri de üretkenliğe etki eden, hayatı daha düzenli ve uygulanabilir hale getiren çözümler için de bir platform oluşturması. İşte bu konumuzda kişisel üretkenlik için en iddialı uygulamaları bir araya getirdik. Keyifli okumalar…

 

Sunrise Calendar

 

Takvim uygulamalarına ihtiyaç özellikle iş dünyası açısıdan hayati önem taşıyor. Günümüzde çok daha komplike hal alan yaşam temposunda kimi konular kolaylıkla hafızalardan çıkıverebiliyor ve bu noktada bazı çözümlerin devreye girmesi gerekli hal alıyor. Sundrise Calendar, bahsettiğimiz çözümlerden biri ve ülkemizde son dönemde yoğun ilgi görüyor.

 

Sağladığı kullanım kolaylığı ile sizi hatırlamanız gerekli unsurlara hızla ulaştıran uygulamanın kaliteli arayüzü de öne çıkmasına yardımcı olan artılar arasında yer alıyor. Gerek Facebook gerekse Google Takvim ve Haritalar etkinlikleri ile senkronize edilebilen Sunrise Calendar”ın derli toplu yapısı da dikkat çekiyor.

 

ücretsiz

 

Thinglist

 

Thinglist iddialı bir not uygulaması ve klasik not defteri mantığıyla çalıştığından sizi direkt olarak konuya götürüyor. çoğu iPad/iPhone uygulamasının yenilikçilik adına karşımıza çıkan karışık yapı taşlarından herhangi birine dair eser dahi yok onda. 

 

Dilediğiniz her şeyi not etmenize olanak tanıyan uygulamanın not alırken sunduğu kolaylıkların başında pratik klavyesi geliyor. Ayrıca notları farklı kategorilerde de alabildiğiniz uygulamada şifre koruması ve iCloud desteği de bulunuyor. Böylelikle aldığınız bir notu iPod touch ya da iPhone üzerinde de dilediğiniz zaman görebiliyorsunuz. Düşük bir olasılık ancak onu beğenmezseniz benzer bir uygulama var mı? Hayır daha iyisi yok!

 

1.80 TL

 

Carrot To-Do

 

Fantastik bir yapılacaklar listesi olarak özetleyebileceğimiz Carrot”ın son derece yararlı bir iPad/iPhone uygulaması olduğu aşikar. Uygulamada size sunulan görevleri tamamladığınızda ödüllendirilebiliyorsunuz. Kişisel gelişime dönük görevler sunan Carrot”da bu şekilde kendi kendinize ilginç faydalarınız dokunabilir. Enteresan bir uygulama tasarımı ve sonuç olarak şiddetle tavsiye  ediyoruz.

 

3.50 TL

Inkflow

Görsel düşünen kimselerin konuşurken istem dışı şekilde gözlerini yukarı doğru götürdükleriniz biliyor muydunuz? Inkflow, gözlerini konuşurken yukarı götüren kimseler için geliştirilmiş bir uygulama adeta. Görsel düşünmeyi daha da tetiklediği ise en ön önemli bulgumuz. üzerinde çizim yapabileceğiniz uygulama, bu sayede görsel düşünmenin önemli bir unsuru halini alıyor.

Uygulamanın en önemli artılarından biri olan hazırladığınız çalışmaları PDF olarak dilediğiniz kişilere gönderebilmenize olanak tanıma özelliği ise herhangi bir konuda planlama yaparken size büyük kolaylık sağlıyor. ücretsiz uygulamanın ücretli ve çok daha kapsamlı bir versiyonu da bulunuyor.

ücretsiz

Habit List

Habit List, adından da anlaşılacağı üzere “alışkanlıkları” konu edinen bir uygulama. Belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız konusunda size yardımcı olmayı hedefleyen uygulama bunu hayat kalitenizi de artırarak başarıyor. Düzenli olarak spor yapma, TV izlememe, su tüketme, iPad ya da iPhone”unuzda e-kitap okuma gibi konularda doğru zamanda doğru aksiyonlara geçme konusunda size yardımcı oluyor.

3.50 TL

inClass

Ders programınızı organize edebileceğiniz, ayrıca aldığınız notları paylaşabileceğiniz inClass uygulaması özellikle lise ve üniversite öğrencileri için ideal. Ayrıca ehliyet, tiyatro, İngilizce kursu gibi çeşitli aşamalarda programlanması gereken eğitim süreçleri içinde büyük kolaylık ve düzen getiriyor inClass. En iyi okul uygulamaları arasında yer alan inClass”ın sesli ve video formatlı not almaya da olanak tanıması övgüyü hak eden özelliklerinden.

ücretsiz

1Password

Banka şifreleri, çeşitli sosyal ağların şifreleri, her an yer yerde karşınıza çıkabilecek türlü türlü şifreler… Bavulunuzun şifresi mesela. Peki bu kadar çok şifreye sahip olmanın olası bir sonucu olarak şifrelerinizi sıklıkla unutuyor musunuz? Eğer yanıtınız evetse 1Password tam size göre.

Bir şifre yönetim uygulaması olarak karşımıza çıkan 1Password, tüm şifreleri tek bir havuzda toplayarak size hatırlama anlarında yardım ediyor. En faydalı ve en gerekli uygulamalardan biriolan 1Password”ün güvenliğe dayalı algoritmaları da tüm dünya üzerindeki teknoloji çevrelerince övgüyle bahsettiği konulardan. Fiyatı biraz düşündürücü olabilir ancak 1Password”ün hayati bir konunun çok iyi bir çözümü olduğu açık.

 

30 TL

 

ABBYY CardHolder

 

Kartvizitliğinizi iPad/iPhone”unuza taşıyan uygulamanın mantığı çok basit. Kartvizitlerin fotoğraflarını çekip uygulama içinde kartvizite dair bilgiyi kaydettiğiniz yere yerleştiriyorsunuz. örneğin bir kimsenin adını soyadını yazıp ilgili kişinin kartvizitini atadığınızda tıpkı telefon rehberi mantığıyla kişiye ulaşıp kartviziti görüntülüyorsunuz. Son derece işlevsel bir uygulama olan ABBYY CardHolder”ın fiyatı da oldukça makul.

 

1.80 TL

 

Pogoplug

Yenilikçi tasarımıyla dikkat çeken Pogoplug, multimedyalarınız için otomatik back-up sağlayan yetenekli bir uygulama. Günümüzün olmazsa olmazlarından fotoğraflar, videolar, ses dosyaları için yüksek segmentli güvenlik sağlayan Pogoplug”ın back-up için kullandığı metodu ise iCloud veya benzeri bulut sistemlerine kablosuz bağlantıyla ilgili verileri göndermek şeklinde.

ücretsiz

 

iPad/iPhone”da klasiklerden şaşmayan biriyseniz belki de ihtiyacınız olan tek uygulama Notlar. Aslında çok eskilere dayanan bir fikirden yola çıkılıyor Notlar uygulamasında. Basit; sadece uygulama ikonuna tıklıyorsunuz ve karşnıza çıkan sayfaya o an ne yazmak istiyorsanız, hangi notu tutmanız gerekiyorsa yazıyorsunuz. Basit bir kullanımla gelen uygulamanın en güzel yanı ise herhangi bir karmaşaya mahal vermeyen arayüzü ve klavyesine aşina olduğunuz için de size hız kazandırması.

ücretsiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here