Ana sayfa Donanım Harman / Kardon Soundsticks III

Harman / Kardon Soundsticks III

0

Bir sanat eseri düşünün; üzerini müzikle örtün ve kendi ışıklarıyla onu aydınlatın, ortaya çıkan eser Soundsticks III olacaktır.
 

Soundsticks 2’nun New York Modern Sanatlar Müzesi”nde “bir sanat eseri” olarak kalıcı yerini alışından kısa bir süre sonra SoundSticks II, daha gelişmiş bir model olan SoundSticks III olarak karşımıza çıktı. Bir pop kültür ürünü olan SoundSticks, bu yeni modeliyle müzik zevkinizi çok daha farklı ve etkileyici boyutlara taşıyor. üstelik tasarımının yapı taşlarıyla ekonomik fiyatını da bu boyutun içine taşıyarak. 3 parçadan oluşan Soundsticks III, 2.1 multimedya ses sistemi ile müzik dinlerken, oyun oynarken ya da film izlerken sesin etkileyici netliğini size kompakt ölçüleriyle sunuyor.
 
harman kardon soundsticks 3
 
PC, MAC, TV, Blu-Ray okuyucu, CD-DVD çalar, iPhone neredeyse tüm medya cihazlarıyla uyumlu olan Soundsticks III, doğal ve bulunduğu ortama dengeli biçimde yayılan ses ile Harman / Kardon’a özgü üst düzey bas sonuçları sergiliyor. Soundsticks III”yi masaüstü bilgisayarınızın yanına, TV”nizin, müzik setinizin yakınlarına konumlandırabiliyorsunuz. İsterseniz daha kompakt ürünlerinizle yani MP3 player, cep telefonu, video kamera gibi cihazların ses çıkış birimi olarak kullanabiliyorsunuz Soundsticks III”yi. Sekiz adet geniş alanlı dönüştürücüye sahip olan ses sistemde genel frekans aralığı: -10dB, 44Hz – 20kHz ve sistemde harcanan güç maksimum 65W. Cam çevreliğiyle subwooferın içinden, teknolojinin ardını canlı şekilde görebiliyorsunuz: kablolar, tüpler ve bağlantılar… Her şey Soundstick 3″nin içinde ve siz onu görüyorsunuz. Son derece estetik ve biraz da futuristik bir görüntü sergiliyor Harman / Kardon” un yeni kompakt ses sistemi.

 

Subwoofer, 2.2 kg ağırlığında ve 23cm yükseklik ile 25cm çap ölçülerinde. Geometrik anlamıyla yarım hiperboloit bir şekle sahip olan subwoofer, az yer kaplıyor. Subwoofer- hoparlör çıkış gücüyse 20W RMS. 2 uydu hoparlörün ağırlıkları sadece 700’er gram ve 5cm çap, 25cm yükseklik ölçülerindeler. Dört adet x 1inchlik dönüştürücüsü bulunan mikro hoparlörler de en yüksek çıkış gücüyse 10W RMS / kanal şeklinde. Hoparlörlerin 4 dönüştürücüsünün en altında bir havalandırma kanalı bulunuyor. Bu kanal, çok yerinde bir ayrıntı ve ses için oluşabilecek olumsuz seslere yol açabilecek basıncı absorbe ediyor. Ses için açıkça ortada olan bir şey basların biraz yüksek çıkıyor oluşu. Bunun dışında ses çıkışı oldukça pürüzsüz. Mini ses çıkış biriminde ses ayarlama için kontrol bulunuyor. Bunun dışındaki bütün kontrolleri medya cihazlarınız üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Subwoofer’daki ses kontrolü döndürülerek yapılırken uydu hoparlörlerin birinde 3 ses birimi içinde havalandırma kanalının iki yanında, ses kontrolü sağlayan 2 adet dokunmatik ses açma- kısma butonu yer alıyor.
 

harman kardon soundsticks
 

Subwoofer’da ses, cihazın altından çıkıyor ve tasarım harikası sistemde yer alan tüp tasarımla ses, alt kısmın yanı sıra üst kısımlardan da ortama dağılıyor. Hoparlörler, 3.5mm jak girişiyle kulaklık ile subwoofer’ dan bağımsız olarak ses elde edinimi sağlayabiliyor. Etkileyici endüstriyel tasarımıyla evinizin her alanında tek tek ya da 3 parça halinde kullanılabileceğiniz, fiyat açısından normal düzeylerde olan bir kompakt ses uzmanı Soundstick III.

www.harmankardon.com
 

Fiyatı:560TL

Tasarım: 5
Performans:4
Kullanım:5

Puan:93
 

Artıları:
+ Sanatsal/endüstriyel tasarım
+Bas performansı
+ Küçük boyutlardaki yapıdan maksimum netlikte ses çıkışı
 

Eksileri:

– Subwoofer’da bas için bir kontrol butonu olabilirdi
– Daha ince kablolar olabilirdi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here