Ana sayfa Donanım Harman / Kardon MAS 100

Harman / Kardon MAS 100

0

Tasarımı, kalitesi ve kolay kullanım özelliğiyle yaşam alanlarınızı tamamlarken müzikle ilgili tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz biçimde karşılık verecek.
 

Kompakt müzik sistemleri konu edildiğinde bazı “bütünleşik- teknolojik tasarımlardaki basitlik” kaçınılmaz bir tasarım seçiminin çok ötesinde anlamlar taşır. Aux girişinden tutun da basit bir uzaktan kumanda öğesine kadar profesyonel mühendisler ve tasarımcılar tarafından katılabilen basit, farklı tasarım detaylarıyla kompakt müzik sistemleri birkaç adım öne çıkar. Harman/Kardon MAS 100 müzik sistemi işte tam olarak böyle bir ön planda yer alma durumu sergiliyor. Tek bir pakette kolay şekilde kullanılabilen, yüksek performanslı ses sunabilen kompakt müzik sistemi Harman/ Kardon MAS 100 ve içinde iPod için Bridge dock, bir adet CD Player, bir adet FM Tuner, bir çift yüksek performanslı Harman/ Kardon hoparlör bulunuyor. Ayrıca MAS 100 her yıl Almanya”nın Münih şehrinde lanse edilen, dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden “iF Product Design Award 2010” ödülünün sahibi durumunda.

 

harman kardon MAS 100

 

MAS 100″de pikap bağlantısı da yapılabilen 2 analog , 2 dijital, 1 Aux ve 2 adet harici giriş bulunuyor. özellikle, sistemin yüksek kaliteli D-Sınıf amplifikatörüyle her bir hoparlörden sağladığı 65″er Watt ses çıkışı sağlayabilme özelliği, sistemin gücünü ortaya koyuyor. Yeni nesil flat panel hoparlörüyle tasarım olarak diğer hoparlörlerden farklı bir konumda yer alan MAS 100 hoparlör sistemi, mükemmel pürüzsüzlükte ses çıkışı sağlıyor. MAS 100 hoparlör yapısı, yüksek frekanslarda ayrıntılı bir ses üretimi için kanallı Wooferla güçlü bir hoparlör birimi olma sonucu ortaya koymasının yanı sıra özel olarak tasarlanmış hoparlör iç tasarım sistemiyle en saf ve doğal ses çıkışları sağlıyor.

 

Ayrıca en yüksek frekanslarda bile ses bozulmaları minimum düzeyde hissediliyor. Yüksek baslı grunge müzikten klasik müziğe, üst düzey ses farklıkları içeren 3D filmlerden klasik pop müziğe kadar birçok farklı ses türü üzerinden ses çıkış düzeyini test ettiğim MAS 100 müzik sistemi, iyi bir performans sergiledi. Yüksek baslı seslerde hissedilen detay pürüzler dışında tiz seslerde dâhil olmak üzere ses çıkışı mükemmele yakındı. Sinyal-Gürültü Oranı (A-Ağırlıklı) 98 dBA düzeyinde ve bu desibel düzeyi, neredeyse rock konserinin en ön sırasındaymışsınız hissi uyandıracak kadar yüksek düzeyde bir anlam taşıyor.

 

MAS 100

 

Frekans tepkisi 20Hz – 20kHz arasında. Ayrıca sistem, MP3″ün Windows destekli benzer biçimi olan Windows Media Audio dosyalarını da çalabilme ayrıcalığına sahip. Müzik sistemi, ön panelindeki dokunmatik ekranlı butonlarıyla ve uzaktan kumandasıyla kontrol edilebilme özelliklerine sahip. ön panelde bulunan dijital ekran sayesinde saat, tarih, şarkı adı ve sanatçı ismi bilgilerini görebilirsiniz. MAS 100 CD, CD-R,CD-RW, MP3 ve WMA disklerini desteklemektedir. Sistem de 30 kanal radyo hafızasıyla istediğiniz müzik kanallını keyifle dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca sistemin, alarm özelliği de bulunuyor.

www.harmankardon.com

Fiyat: 2080TL
TASARIM: 5
KULLANIM: 4
PERFORMANS: 5
Puan: 91

Artılar:
+ Kompakt, şık tasarım
+ Yüksek ses çıkışı
+ Kanallı woofer

Eksiler:
-çabuk kirlenebiliyor
-Set üzerinde çok az kontrol butonu yer alıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here