Ana sayfa Donanım Harman Kardon BDS-700

Harman Kardon BDS-700

0

Son dönem animasyon filmlerinden Bolt,”u Blu-Ray keyfiyle izledik. Filme 10 üzerinden 8; BDS-700″e ise 10 üzerinden net bir 9!
 

Harman Kardon BDS-700, ev sinema sistemi meraklılarının tüm soru işaretlerini tek bir set-up yanıtıyla sonlandırıyor. BDS-700, 5.1 surround hoparlörler ve 1 Blu-Ray disk oynatabilen ana yapıyla etkileyici ses döngülerine şahit olabileceğiniz kompakt bir sistem. Tek bir pakette kolay şekilde kullanılabilen, yüksek performanslı ses sunabilen özel bir 5.1 sinema sistemi olan BDS-700; Blu-Ray disk oynatıcısı, 200W gücünde 35cm x 27cm x 27cm down-firing subwoofer, dört adet 17cm x 10cm x 9cm ölçülerinde üçgen koni 80W uydu hoparlör, 120W”lık 10cm x 24cm x 9cm ölçülerinde çift sürücülü yine üçgen koni görünümünde merkez hoparlörden oluşuyor.
 
harman karbon bds-700
 
Blu-Ray player, parlak siyah renge sahip. Kenarları kavisli tasarım, beraberinde şık ve detaylarla estetik ön tanımlı algılarınızı hareketlendiriyor. Ancak daha farklı detaylara da tasarımda yer verilebilirdi. Plastik doku, özellikle kolonlarda fazlasıyla hissediliyor. Tasarım görsel olarak değil de ergonomi açısından bakıldığında kolonlar açısından akıcı, yer kaplamayan düzeyde üstelik kolonları dikine konumlandırmanın yanında isterseniz yanlamasına da konumlandırabilirsiniz. Disk girişi sağ tarafta yer alırken cihazın solunda ekran ve ses kontrolüne yer verilmiş. üst kısmındaki açma-kapama ve play butonları dışında başka bir kontrol butonu bulunmayan cihaz, böylelikle uzaktan kumanda odaklı bir kontrol gerekliliği sonucu ortaya koyuyor. ön kısımda buton bulunmayan tasarım sadelik ve şıklığı artırmış. Mavi bir ışıkla aydınlatılmış büyük bir ses açma-kapama kontrolü bulunan BDS-700 Blu-Ray player”in açık mavi renkteki matris ekranı radyo kanalları, kompakt ya da Blu-Ray disk adları ve diğer veriler için 2 satırlık ekranıyla yeterli düzeyde fonksiyon sergiliyor. Ekranın altında Harman / Kardon kabartması, ses kontrolünün altında 3.5mm çıkışı ve USB girişi yer alıyor.

 

Harman / Kardon BDS-700 Blu-Ray oynatıcının arka kısmındaki bağlantıları incelediğimizde BD-Live fonksiyonlar için bir Ethernet portu, USB bağlantı noktası ve iki optik dijital giriş, iki analog RCA stereo ses girişi ve koaksiyel dijital destekli hoparlör terminalleriyle cihazın oldukça çeşitli bağlanabilirlik özelliklerini bir arada sunduğunu görüyoruz. HDMI çıkışı sayesinde bilgisayar monitörlerine kolaylıkla bağlanabilen BDS-700, ekstra ücrete tabi olan Harman / Kardon IIIP Dock adlı bağlantı organı sayesinde bir iPod ya da iPhone”a ait dosyaları doğrudan çalabilmenize olanak tanıyor. Bu ekstra cihaz, 350 TL”lik fiyat etiketine sahip. BDS-700″de USB’den medya oynatımı oldukça başarılı. Yapılan testlerde BDS-700″ün MPEG, DivX AVI dosyaları, HD MP4, H.264 codec, normal codec packlerin çok azında desteklenen MKV uzantı dosyaları ayrıca MP3, WMA, AAC ve FLAC ses dosyaları ile uyumlu olduğu görüldü. MKV dosyaları hem ses hem görüntü anlamında çok kalitelidir, alt yazı içerikleri de bu tür dosyaların genelde içinde yer alır.
 
harman karbon sinema sistemleri
 
Blu-Ray görüntü kalitesi çok iyi. Keskin görüntüler, hareketli sahnelerde pürüzsüz netlikteki dokular ve canlı renklerin yanı sıra ayrıntılar açısından görsel doğruluk üst seviyede. Kırmızı renklerde biraz koyuluk göze çarparken yalnızca siyah fona denk gelen alt yazılarda bir takım bulanıklıklar oluştu. Ancak bu detaylar açıkçası, profesyonel seviyedeki film izleyicilerinin dışındaki kesimlerce fark edilirliği neredeyse imkânsız olan veriler durumunda. Harman / Kardon BDS-700″de 12 Angry Men, To Kill a Mockingbird, One Flew Over the Cuckoo’s Nest gibi klasikleri Blu-Ray keyfiyle izlemek oldukça keyifliydi. Ayrıca son dönem animasyon filmlerinden Bolt,”u izledik. Filme 10 üzerinden 8; BDS-700″e ise 10 üzerinden net bir 9.
www.harmankardon.com

Fiyat: 3800 TL
TASARIM: 4
KULLANIM: 5
PERFORMANS: 5
Puan:
90

Artılar:
+ Sağladığı görüntü kalitesi
+ Net ses çıkışı
+ Bağlantı özellikleri

Eksiler:
-Tasarım, daha yenilikçi detaylar taşıyabilirdi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here