Ana sayfa Makale Harley Davidson Müzesi

Harley Davidson Müzesi

0

Milwaukee, Wisconsin’deki Harley-Davidson Müzesi, yılın herhangi bir zamanında ziyaret edilebilecek yerlerden biri. Milwaukee”deki motosiklet mekanı, markanın tarihini ve öncülüğünü vurgulayan iki eski modelini daha bünyesine katmış ve sadece bunları görmek için bile gidilmeye değer bir yer.

Harley Davidson”un 100 yılı aşan geçmişini yansıtan müze Menomonee nehri kıyısında, 81 dönümlük bir arazi üzerinde 12 dönüm kapalı alanı olan üç binadan oluşuyor. Harley-Davidson Motor Company’nin 115 yıllık tarihinden 450’den fazla Harley-Davidson motosikleti ve yüzbinlerce parçayı içeriyor. Müzenin yılda yaklaşık 300 bin ziyaretçi çektiği söyleniyor. 

 

Müzenin yeni modellerinden biri 1935 Model VLD, şirket için tasarımda yeni bir yönü gösteren bir model. 1933’te Harley standart renk seçeneklerini ilk kez piyasaya sunmuş ve iki yıl sonra bu Venedik mavisi ve gümüş renkli model o yıl sunulan altı seçenekten biri olmuş. 
Müzenin alt katında, “The Bumblebee” lakaplı 1941 Model EL ise, hurdadan dönüştürülmüş bir durumda sergileniyor.

Phoenix’te Love Cycles”ın kurucusu Jeremiah Armenta yüzlerce saatini bu motosikletin eski ihtişamına döndürmek için harcamış. Model EL, kısa mesafeli bir yarış motosikleti olacak şekilde tasarlanmış (üreticinin mekanik yeteneklerinin bir göstergesi) ve Armenta bu mirasa destek vermiş. Sağlam lastikleri ve gidon yükselticisi ona rustik bir görünüm veriyor. Memleketine bir gönderme yapmak için,”Phoenix’ten yükselen bir phoenix (anka kuşu)” etiketi iliştirilmiş.

 

Şirket, bu iki önemli motosikletin ötesinde 2018 yılındaki 115. yıldönümü için hazırlanıyor. Wisconsin, Menomomee Falls’daki Güç Aktarma Operasyonları tesislerinde (Milwaukee yakınlarında) ilk CVO Limited Yıldönümü Sürümü olacak 2018 yılı modelleri sergilenecek.
Harley-Davidson Müzesi, Amerika imalat tarihinin en önemli markalarından birinin mükemmel bir arşivi ve kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer, özellikle motosiklet tutkunları için. 

Müzenin resimlerini Facebook sayfasında da görebilirsiniz: Harley-Davidson Museum/Facebook.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here