Ana sayfa Mobil Hani iPhone Flash oynatmıyordu!

Hani iPhone Flash oynatmıyordu!

0

Cloud Browse ile Flash kısıtlaması sona eriyor
 

Kullanıcılara göre iPhone’da Flah bulunmaması ürünün bir eksisi, Steve Jobs’a göre ise uzun bir pil ömrü ve güvenlik için Flash olmaması bir gereklik. Sorun kime göre ne olursa olsun, pekçok video paylaşım sitesinde, iPhone ile video içerikler gösterilmiyor.
Bazı uyanık yazılımcılar Apple”ın koyduğu sıkı kuralların etrafından dolaşmasını beceriyor. Bu yolla iPhone üzerinden Flash videoları izlemek ve Flash tabanlı oyunları oynamak mümkün hâle geliyor.

Bu işi Cloud Browse adlı bir iPhone yazılımı sayesinde başabiliyorsunuz. Şu anda Türkiye”deki App Store”da sunulmayan bu uygulama ABD”deki App Store”dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamayı açtığınızda sizi bir tarayıcı karşılıyor. Bu internet tarayıcısı uzak bir bilgisayarın üzerinde açıldığı için bütün kodların çalıştırılması o tarafta yapılıyor, size sadece dilediğiniz videoyu izlemek veya oyunu oynamak kalıyor.

Cloud Browser’ın diğer avantajları bir sonraki sayfada
 

 

 

Flash videolarda ses kalitesi çok iyi. Görüntü sesin biraz gerisinde kalsa da bu göz ardı edilebilir bir durum. Ancak yine Flah formatında online izlemeye çalıştığınız zaman uygulama buna izin vermiyor.

Zaten uygulamayı geliştiren Boston”lu yazılımcı Lida Tang, ücretsiz sunulan bu uygulamanın sadece 15 dakikalık bağlantıya izin verdiğini ve çerçeve hızının düşük olduğunu söylüyor. Cloud Browse”un 9.99$”lık ücretli versiyonu ise bu sorunları ortadan kaldıracak. Uygulamanın önümüzdeki günlerde sunulması bekleniyor.

Cloud Browse ile Türkiye”deki yasaklanmış sitelere bile rahatlıkla girebiliyorsunuz. Ne de olsa bağlandığınız bilgisayar Türkiye”de değil. Bakalım bu uygulama Türkiye”deki App Store”da sunulacak mı?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here