Ana sayfa Haber Hangi akıllı telefon kılıfı cihazınızı daha iyi koruyor?

Hangi akıllı telefon kılıfı cihazınızı daha iyi koruyor?

0

En değerli ulaşılabilir teknoloji eşyalardan biri olan akıllı telefonlar, ilerleyen teknoloji ile birlikte her geçen gün daha göze hoş gelen tasarıma kavuşuyor. özellikle bu konudaki psikologların çalışmaları ve raporları firmalar için çok önem arz ediyor. Tasarım konusunda kusursuzlaşmaya çalışan firmalar, artık akıllı telefonlarının daha fazla saygı görmesi adına telefon kılıfı kullanmaya teşvik etmeye çalışıyorlar.

Sizler için şöyle bir derleme yaptık:

çekmeli Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 9/10
İlk çıkan kılıf türlerinden biri olan çekmeli kılıflar, poşet gibi tasarımları ile telefonun tamamını gizlediği için en sert darbelere karşı maksimum koruma sağlar. Koruma puanı en yüksek kılıf türlerinden biri olan çekmeli kılıflar, bu açıdan bir çok kişi tarafından kullanıldığı gibi kılıfı çıkarmadan telefon kullanılamadığı için tercih edilmeyen bir model de olabiliyor.

Kapaklı Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 9/10
En çok kullanılan kılıf türlerinden biridir. Yapılarına göre kapak kapalıyken telefonun tamamını korur. Telefonu kullanırken kapak rahatsız edici olabileceği düşünülse dahi koruma oranı en yüksek kılıf çeşitlerindendir.
 

 

 

Cüzdanlı Telefon Kılıfı> Koruma Puanı 9/10
Kullanışlı bir forma sahip cüzdanlı kılıflar, genellikle kapaklı modellerde olduğu için telefonun tamamını kapatarak koruma sağlıyor. Hem kılıf hem de cüzdan olarak kullanılan bu modeller fazladan cüzdan taşıma derdini ortadan kaldırıyor.

İnce Kapaklı Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 8/10
Normal kapaklı bir kılıfa oranla daha ince yapıya sahiptir. Telefonun tamamını korur, ince yapısı sayesinde cihazı kalınlaştırmaz. Yine bu modelde de kapağı açmadan ekran kullanılamıyor ama telefonun tamamını gizleyerek koruyor.

 

Pencereli Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 8/10
Pencereli telefon kılıfları kapaklı kılıfların ekranı görememe dezavantajını ortadan kaldırıyor. Eğer uyku modlu bir kılıf ise ekran penceresi ile gelen aramalar cevaplanabiliyor. 

Ultra Koruma Telefon Kılıfı> Koruma Puanı 8/10
İçi yumuşak silikon dışı sert rubber malzemeden üretilen bu kılıflar telefonun arka kasasını ve kenarlarını korurken, ekran tarafındaki çıkıntı sayesinde ekran üzerine düşürmelerde de kısmen koruma sağlayabiliyor. Ekstra sağlam yapıda üretilen bu kılıflar,telefon hacmini büyük gösterdiği için geniş ekranlı Galaxy Note 3 gibi telefonlar yerine iPhone 5, Samsung Galaxy S4 gibi cihazlarda tercih ediliyor.
 

 

Silikon Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 7/10

Yumuşak silikon malzedemen üretien bu telefon kılıfları, telefon arka kasasını ve kenarlarını gözleyerek koruma sağlıyor. Yumuşak yapıları darbeyi içine çektiği için düşme durumlarında güçlü koruma sağlıyor. Yine de telefonun ekranını korumadığını hatırlatmakta fayda var.
 
Rubber / Sert Plastik Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 5/10
Sert plastik malzemeden üretilen bu kılıflar, telefonun arka ve yan çerçevelerini koruyor. Bu tasarımlarda genellikle alt ve üst kenarlar açık kaldığı için, telefonu düşürme durumunda o bölgelerden gelecek sarbelere karşı savunması zayıftır. Daha ince yapıda oldukları ve renk desen çeşitliliklerinden dolayı çok tercih edilir.

 

Taşlı Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 5/10
Kadınların tercih ettiği bir model olan taşlı kılıflar, eğer bir silikon tasarım üzerinde ise koruma oranı daha yüksek oluyor. Genelde özel davetler ya da şık giyimler için tercih edilir. Taşlar zarar görebileceği için günlük kullanımda tavsiye edilmez.

FlipCover / Batarya Kapağı çıkartılıp Takılan Telefon Kılıfı> Koruma Puanı 4/10
Telefonun batarya kapağı çıkarılarak kullanılan modellerdir. özellikle Samsung Galaxy S3, S4 gibi modellerde bulunur. Batarya kapağı yerine kullanıldığı için telefonu hiçbir şekilde kalınlaştırmaz, ama arka kasayı da korumaz. Kapaklı modellerde ekran gizlendiği için koruma oranı daha yüksektir.

Ultra İnce Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 4/10
En ince kılıf modelidir, telefonu hiçbir şekilde kalınlaştırmadığı için çok tercih edilir. Fakat ince yapıları nedeniyle koruma oranı normal kılıflara oranla düşüktür. 

Bumper / çerçeve Telefon Kılıfı > Koruma Puanı 2/10
Telefonun yalnızca kenarlarını koruyor. Arka kasa ve ekran, darbelere açıktır. Ekranı korumak için ekran koruyucu cam kullanıyorsanız bumper kılıflar önerilebilir.

Hiçbir telefon kılıfının telefonu yüzde yüz korumadığının altını çizen Mobilcadde uzman ekibi, en kötü hasarlardan telefonu korumak için kılıf kullanmak gerektiğini vurguluyor. İster hoş görünmesi için isterseniz lekelerden telefonu korumak için telefon kılıfı kullanabilirsiniz. En değerli cihazınız akıllı telefonunuzu korumak için geç kalmayın. 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here