Ana sayfa Haber Hall Of Fame Şehir Sanatları Akademisi

Hall Of Fame Şehir Sanatları Akademisi

0

Hall Of Fame, Şehir Sanatları Akademisi Türkiye”de eğitim anlanında yeni bir alan açmaya, kısacası “bir şeyleri değiştirmeye,” yeni ve farklı oluşumlar yaratmaya hazırlanıyor

Herbiri, yıllardır sokakta yeniden tanımlanıyor. Sokakta doğup büyüyen, ve o zaman birer alternatif sanat dalı olarak yorumlanan dans, müzik ve graffiti, bugün ana akım olma yolunda ilerliyor. Bu alanlarda faaliyet gösteren yeni sanatçılar, kitleleri peşinden sürüklerken beraberinde de yeni sektörler oluşturuyor. Hall Of Fame, Şehir Sanatları Akademisi, işte böyle sokakta doğup büyüyen şehir sanatlarına ilgi duyan gençlerin eğitim merkezi olmayı hedefliyor.
 

Türkiye”de örneği bulunmayan HOF (Şehir Sanatları Akademisi) macerasında kilit rol oynayan Kadir Has üniversitesi”nin vizyonu ve Yaşam Boyu Eğitim Merkezinin tecrübesinden aldığı destekle, üniversite”nin çatısı altında ve İstanbul”un en tarihi bölgelerinden olan Cibali Kampüsü”nde, Türkiye”de eğitim anlanında yeni bir alan açmaya, kısacası “bir şeyleri değiştirmeye,” yeni ve farklı oluşumlar yaratmaya hazırlanıyor.

Kadir Has üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Hall Of Fame Team Türkiye”nin güç birleşimi ve sinerjisinden olusan HOF Şehir Sanatları Akademisi Eğitim ve Sertifika Programı, bugün ana akım olarak kabul edilen bu şehir sanatlarına ilgi duyan gençleri biraraya getiriyor.

 

 

 

 

Dans:

Dans departmanının başında, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonda başarılı çalışmalara imza atan Sanem Demirkaya bulunuyor. Broadway Dance Center ve Culture Shock gibi okullarda eğitim alan Sanem Demirkaya, 2004 yılında Michael Jackson”ın American Awards performansı için Avrupa”dan seçilen tek dansçı olup, Türkiye”de de Tarkan, Sezen Aksu ve Murat Boz gibi isimler ile çalıştı.

Sagopa Kajmer, Nil Karaibrahimgil ve son olarak Sezen Aksu”nun albüm çıkış kliplerinden tanıdığımız ve Türkiye”de düzenlenen birçok dans organizasyonunda (Redbull BC One – organizasyon ekibi, Redbull B-boy Lab- jürisi, Underground Funky Base- organizasyon ekibi, Street Dans Festivali – dansçı) görev almış olan Arsen Baret”in de yer aldığı dinamik bir eğitimci kadrosunu Akademimiz bünyesinde buluşturmayı da başarmıştır.
Bu genç ve deneyimli eğitimci kadrosu, projenin dans ayağına Türkiye”nin alanında en iddialı okullarından biri olma vasfını kazandırmaktadır.

 

Graffiti:

Mazisi tarih öncesi döneme, mağara duvarlarına uzanan dünyanın en eski görsel sanat stillerinden Graffiti, bugün aktivist bir sanat dalı olarak şehir duvarlarında kendini göstermektedir. Bu sanatın Türkiye”deki ilklerinden olarak kabul edilen Gölge Bülbül (Shadow) ve Ozan Ay (KMR) tarafından, resim sanatının ustalarından Ercan Gür ve Rasim Akkar”ın da renk, temel resim ve kaligrafi alanlarındaki katkılarıyla, Graffiti ve Airbrush teknikleri üzerine eğitim verilecektir.

 


 

Müzik:

Müzik Departmanımızda Efe Yılmaz (maNga), Onur Pehlivan (DJ XXXL), Ufuk özgönül (DJ U.F.U.K.), Ege çubukçu, Ateş Tezer,Berk Kula, Alper Erinç, Aytekin Kurt, Kivanç K ve Ayhan Sayıner gibi isimler yer almaktadır. öğrencilere disk jokey”lik ve prodüksiyon teknikleri, radyo programcılığı ve teknikleri, enstrumanistlik ve yeni müzik teknolojileri öğretilecek, pratik imkanı sağlanarak seçtikleri alanlarda kendilerini yetiştirmeleri sağlanacaktır. Türkiye”nin ve uluslararası arenanın önde gelen DJ ve prodüktörlerinin, workshop ve teorik eğitimleri eşliğinde, akademimiz öğrencilerine vizyon kazandırılması hedeflenmektedir.

Hedef:

Akademinin öncelikli amaçlarından biri de, uluslararası düzeyde sanat ve düşünce paylaşımıyla, öğrencilerine evrensel bir vizyon kazandırmaktır. Bu sebeple proje, sadece Türkiye”de alanının önde gelen isimlerinin değil, aynı zamanda dünya çapında, kendi sanat dallarında başarıya ulaşmış kişilerin de atölye çalışmalarına ev sahipliği yapmayı hedeflemektedir. Hall of Fame, Türkiye”de ilk kez, hobilerini meslekleri haline getirmek isteyen gençlere, profesyonellerle projelendirilecek organizasyon ve kreasyonlarda yer alarak eğlence sektörüne dahil olma fırsatı sunmayı amaçlamaktadır. Başarıda devamlılık ilkesini benimseyen Akademimiz, öğrencilerine takım çalışması, bireysel gelişim ve zaman yönetimi gibi konularda da tecrübe kazandıracaktır.
  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here