Half-Life yazarı 3. Bölüm ayrıntılarını paylaştı

Half-Life yazarı, senelerdir beklenen 3. bölümün ayrıntılarını farklı bir mizansenle paylaştı.

Umulmadık, enteresan bir gelişme oldu. Artık Valve’de çalışmayan Half-Life yazarı Marc Laidlow bugün kendi blogunda ‘Epistel 3’ adını verdiği bir yazı yayınladı. Önemli isimler değiştirildiğinde yayınladığı şeyin hikayenin 3. Bölümde nasıl şekilleneceğine dair bir genellendirme olduğunu görebiliyoruz.

Laidlaw hem Half-Life 1, hem de 2’nin yegane yazarıydı. Daha sonra Half-Life 2’nin 1. ve 2. Bölümlerinin baş yazarı olarak atanmıştı. Tahminimizce ayrılmadan önce 3. Bölüm için de bir taslak yazmıştır. Şimdi ise o zamanlar düşündüğü şeyin bir taslağı olduğunu sandığımız şey var elimizde.

Laidlaw’un web sitesi tahmin edeceğiniz üzere ziyaretçi akınına uğramış durumda. Dolayısı ile biz de yayınlanan metnin bir örneğini aşağıya aktardık. Söylediğimiz gibi, bazı isimler değiştirilmiş ama belki parçaları bir araya getirerek neyin ne olduğuna dair bir sonuç çıkarabilirsiniz.

Valve 24 Mayıs 2006’da Half-Life 2’nin bölüm güncellemesinin yapılmakta olduğunu doğrulamıştı. Firma o zaman çıkacak olan bölümün, üç bölümlü bir oyunun son bölümü olabileceğini ve 2007 Noel’inde tamamlanacağını söylemişti. Tabii o tarih hiçbir zaman gelmedi.

Half-Life 2: Bölüm 2, 2007 yılında yayınlanmıştı. Takipçileri serinin devamı için yıllardır bekliyorlar ama Valve’in bugüne değin konuyla ilgili olarak en küçük bir açıklama yapmaması, yapımın durumu hakkındaki belirsizlik devam ediyor.

Yayınlanan metnin İngilizce orijinaline aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Epistle 3

Etiketler: half-life half-life-3 valve laidlaw epistel-3 oyun half-life-3-bolum
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam