Ana sayfa Donanım Haier T5N1

Haier T5N1

0

Sahne Huron River”lı Haier”in!
 

DataStar tarafından ülkemize getirilen Haier T5N1, test merkezimizde ilgiyle karşılanan bir diğer ürün oldu. Geç olsun güç olmasın diyerek incelemeye başladığımız dizüstü bilgisayar, ilk aşamada Linux işletim sistemiyle dikkatimizi çekti. T5N1 ve T5N2 adıyla olmak üzere iki farklı model ile piyasaya sunulan Haier T5N”nin Linux yüklü versiyonu olan T5N1, 2.47 kg ağırlığı ve 35 mm kalınlığı ile standart bir dizüstü bilgisayar görünümünde. Haier T5N1″in en dikkat çekici özellikleri arasında, güçlü donanıma sahip olması yatıyor. Bu donanımıyla piyasadaki birçok dizüstü bilgisayara kıyasla daha güçlü bir görünüm çizen, buna kıyasla daha ucz fiyat etiketine sahip olan Haier T5N1, bu politikasıyla kullanıcılar tarafından da beğeniyle takip ediliyor.
 
haier t5n1
 
Haier T5N1″in teknik özellikleri arasında en dikkat çeken özelliklerin başında Intel”in ikinci nesil Huron River işlemcisini barındırıyor olması yatıyor. 2.3 GHz saat hızındaki Intel Core i5-2410M işlemcisi, Haier T5N1″e işlem gücü veriyor. öte yandan 4 GB DDR3 belleğe ve 500 GB sabit disk”e sahip Haier T5N1, grafik çözümünü de Nvidia GeForce 520M ekran kartından yana kullanıyor. 15.6 inç parlak WXGA LED ekrana sahip olan Haier T5N1″in görüntü kalitesi, bizce piyasada orta segment bilgisayarların sahip olduğu görüntüye eş değer.

 

Haier T5N1″in kullandığı ekran paneli, renk zenginliği ve doygunluğu açısından ürünün ekranını orta seviye sınıfına sokuyor. Cihazda Blu-ray oynatıcı bulunmuyor. Bu, günümüz normlarında bir dizüstü bilgisayar için eksiklik olarak nitelendirilebilir. özellikle sistemin gücü HD filmleri yüksek performans ile oynatmaya fazlasıyla yetecekken, hatta ve hatta cihazda HDMI giriş mevcut olduğu halde Blu-ray yerine DVD oynatıcı/yazıcı tercih edilmesi, bizce eksi puan.
 
haier laptop

 

üründe 1 adet HDMI yuvasının yanı sıra 3 adet de USB yuvası bulunuyor. Bunlara ek olarak Haier, T5N1″e USB paylaşımlı e-SATA bağlantı olanağı eklemiş. Son olarak, bağlantı seçenekleri arasında Bluetooth”un da yer aldığını belirtelim. Tüm bu bağlantı seçenekleri, ürünün bağlanılabilirlik olanaklarını arttırıyor. Haier T5N1″in Haier T5N2″den farklı olarak Linux OS ile birlikte gelmesi biraz eleştirilebilir. Fakat şüphesiz ki Haier, ürünün son satış fiyatında tasarrufa gitmek için böyle bir yol izlemiş durumda. Dolayısıyla Linux OS öğrenmeye başlamak veya ürüne lisanslı bir Windows işletim sistemi kurmak, ürünü aldıktan sonra izlenebilecek iki mantıklı yol olacaktır.
www.datastar.com.tr

Fiyatı: 699 USD + KDV
Puan: 4 yıldız / 80 puan
Kullanım: 4
Performans: 5
Tasarım: 4

Artıları:
• Bağlantı seçenekleri
• Güçlü teknik özellikler

Eksileri:
• Blu-ray oynatıcı eksikliği
• Linux OS yüklü gelmesi

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here