Ana sayfa İnternet Hackerlar Sony”e taktı

Hackerlar Sony”e taktı

0

Sony’e karşı yapılan saldırılar bitmek bilmiyor

Sony, Kanada’daki Sony Ericsson sitesine düzenlenen saldırı sonucu iki bin kadar kullanıcının kişisel bilgilerine ulaşıldığını duyurdu. Bu bilgiler daha sonra bir başka internet sitesinde yayınlandı.
Sony

Yunanistan’da faaliyet gösteren eğlence ağırlıklı Sony Music Entertainment sitesinden ise 8 bin 500 kullanıcının bilgileri çalındı. Sony, elde edilen bilgiler arasında e-posta adresleri, şifreler ve telefon numaralarının olduğunu duyurdu. Pek çok site, giriş yapabilmeleri için kullanıcılardan isim, adres, erişim telefonu gibi bilgiler istiyor.
 

Bununla birlikte, şirket ulaşılan veriler arasında kredi kartı bilgilerinin olmadığını söyledi. Şirket her iki sitenin de üçüncü taraflara ait hizmet sunuculardan faydalandığını ve Sony’nin ana şebekesine bağlı olmadıklarını söyledi.
 

Geçen ay, korsanların Sony şebekelerine düzenlediği saldırılar sonucu ise 100 milyon kadar Sony kullanıcısının bilgilerine ulaşılmıştı. Şirketin sözcüsü George Boyd, BBC’ye korsanların ayrıca Endonezya’daki Sony Music Entertainment sitesi ile Tayland’daki internet sitesine de girdiğini söyledi; ancak buradaki verilerin çalınmadığını kaydetti.
 

Sony saldırılar ardından dört siteyi de geçici olarak erişime kapattı. Şirket son saldırılar öncesinde, saldırıların operasyon gelirine 170 milyon dolarlık zarar olarak yansıyacağını duyurmuştu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here