Ana sayfa Haber Hackerlar 60 milyon doların üzerinde değere sahip Bitcoin çaldılar!

Hackerlar 60 milyon doların üzerinde değere sahip Bitcoin çaldılar!

0

NiceHash adlı site hacklendi. Ekran kartlarını sadece oyun oynamak için kullananlar adına önemsiz bir gelişme olabilir fakat vurgunu gerçekleştiren hacker ya da hacker grubu, Bitcoin değerlerinin inanılmaz seviyede artış gösterdiği esnada, 60 milyon dolar üzerinde bir vurgun yaptılar.

Söz konusu soygunla birlikte binlerce Bitcoin kullanıcısının akıbeti vurgunu yapan hackerın eline kaldı. NiceHash”e karşı gelişmiş saldırı gerçekleştirdiği düşünülen hacker firmanın ödeme sistemini korumasız hale getirerek, sitenin 4.000 kullanıcısının kıymetli kripto paralarını sistemden çaldı.

Firmanın websitesinde yapılan açıklamada “Maalesef NiceHash”in web sitesini de içeren bir güvenlik açığı söz konusu. Şu an itibariyle gelişmeyi araştırıyoruz. Bu nedenle tüm işlemlerimizi önümüzdeki 24 saat boyunca durduruyoruz. ödeme sistemimize girilerek, NiceHash Bitcoin hesabının içinde bulunanlar çalındı. çalınan miktarın ne kadar olduğunu tespit etmeye çalışıyoruz” dendi.

Normalde bir kazı havuzunda çok sayıda kazıcılar güçlerini bir araya gelerek, şanssızlık ya da kısıtlı işlem oranı gibi olumsuzlukları asgariye indirmeyi denerler. Fakat görünen o ki NiceHash, kullanıcılarının bitcoinlerini tek bir havuzda topluyormuş. Tüm kazıcıların Bitcoin”lerini tek bir hesapta biriktiren firmanın, bu tip olumsuzluklar durumunda bakiyenin sıfırlanmasına neden olduğu anlaşılıyor.

NiceHash, hackerların tuzağına düşen son kurban sadece. Diğer bir Bitcoin borsası olan Mt. Gox, 2014 yılında 850.000 bitcoin çaldırmıştı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here